Başkan Yele İlk Halk Gününde Çiftlikköylülerle Buluştu

Göreve başladığı ilk günden bu yana Çiftlikköylülerden yoğun ilgi gören Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, ilk halk günü toplantısında vatandaşların talep ve önerilerini dinleyerek, yapılmakta olan çalışmalar ve planlanan projeler..

Başkan Yele İlk Halk Gününde Çiftlikköylülerle Buluştu
Yayınlanma: Güncelleme: 19 views

Göreve başladığı ilk günden bu yana Çiftlikköylülerden yoğun ilgi gören Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, ilk halk günü toplantısında vatandaşların talep ve önerilerini dinleyerek, yapılmakta olan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

Yoğun bir seçim temposunun ardından aynı yoğunlukta belediye çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Yele, “Çiftlikköy Belediye Başkanlığı makamının kapılarını vatandaşlarımıza açmıştık, bu süreçte ciddi bir talep oldu. Randevu sistemine de çok fazla talep oldu. Biz de halk günleri düzenleyelim, vatandaşlarımızla temas edelim, birim amirlerimiz ve müdürlerimizle birlikte sıkıntıları, şikayetleri dinleyelim. Çözüm bulma adı altında bir yol haritası çizelim, dedik” diyerek halk günlerinin periyodik olarak yapılacağını ifade etti. Vatandaşlardan gelen soruları detaylı olarak yanıtlayan Başkan Yele, dere ıslahlarından sahil temizliğine, mokamp alanında yapılacak projelerden hayvan barınağının yenilenme projesine kadar pek çok konuda bilgiler verdi.

“BÖLGEMİZDE DEPREM GERÇEĞİ VAR”

Beklenen Marmara depremiyle ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Yele, “Bölgemizde deprem gerçeği var, depremin ne zaman, nasıl, kaç şiddetinde olacağını deprem bilimi bile bilmiyor. Yasa gereği belediyemiz bünyesinde bir afet işleri müdürlüğü kurulmuş ama sadece bir personel vardı. Şimdi hızlı bir şekilde afet işleri müdürlüğündeki çalışan sayısını arttırıyoruz. Bu konuda ilk önce belediyemizden başlayarak ne yapılabilir, bununla ilgili planlamalar yaptık. MAG ve SES diye ilçemizde arama kurtarma grubumuz var. Bunlarla beraber itfaiye müdürlüğümüz olası bir depremde ön plana çıkıyor. Onlarla beraber tatbikatlar yapacağız. Deprem toplanma alanlarıyla alakalı yer bildirdik. Etibank’ın olduğu bölge ve Sultaniye’de eski prefabriklerin olduğu bölgede toplanma alanlarıyla ilgili yazışmalar yaptık. Oralar Milli Emlak arazisi. Gerekli izinlerin çıkması halinde oraya su hatları çekilmesi gibi düzenlemeler olacak. Artı deprem konteynırlarımız var. Onların içini gerekli aletlerle dolduruyoruz, deprem çantaları temin edildi. Barınağımızın orada 24 bin m2 bir arazi var, oranın tahsisiyle alakalı yazı yazdık, bu işleri orada yapacağız” diye bilgi verdi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMLE İLGİLİ UYGULAMALARIMIZ OLACAK”

Depreme hazırlık kadar yapı stoğunun yenilenmesinin de önemli olduğunu belirten Başkan Yele, “Kentsel dönüşümle ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirecek afet işleri müdürlüğü altında bir birim kurmayı planlıyoruz. Bölgemizde özellikle Sahil ve Siteler mahallelerinde beş katlı yapı stoğumuz çok fazla. Bunlar 99 öncesinde yapılan binalar. Bunlar beş katlı ama imar planında 4 kat olduğu için kentsel dönüşüm yapılamıyor. Onun önünü açacak hamleler de yapacağız” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.