Başkan Yele’den Atık Şampiyonlarına Plaket

Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) kapsamında Çiftlikköylü öğrencilerin topladığı atık pil ve mavi kapaklar, Çiftlikköy Belediyesi 1. Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne teslim edildi. Çiftlikköy M.Kemal Anadolu Lisesi tarafından yürütülen ‘Geleceği..

Başkan Yele’den Atık Şampiyonlarına Plaket
Yayınlanma: Güncelleme: 26 views

Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) kapsamında Çiftlikköylü öğrencilerin topladığı atık pil ve mavi kapaklar, Çiftlikköy Belediyesi 1. Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne teslim edildi.

Çiftlikköy M.Kemal Anadolu Lisesi tarafından yürütülen ‘Geleceği Dönüştür, Atıkları Geri Dönüşüme At, Hayata Bir Can Kat’ projesiyle okul öğrencilerinin 100 kg. atık pil ve 30 kg. plastik kapak topladığını dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, öğrencilerin çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüme sağladıkları katkı dolayısıyla tebrik ederek, okul adına Çiftlikköy M.Kemal Anadolu Lisesi Müdürü Selda Altan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Çiftlikköy M.Kemal Anadolu Lisesi Müdürü Selda Altan, Proje Koordinatörü Fatma Kaya, öğrenciler Beyza Karababaoğlu ve Öznur Özbey’den oluşan proje ekibini konuk eden Başkan Yele, M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin anlamlı bir projeye imza attıklarını belirterek, “Atık pil ve plastik kapakların geri dönüşümüne destek veren böyle bir projeyi okulumuzun öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve idarecilerinin canla başla yürüttüğünü görmek bizi mutlu etti. Öğrencilerimiz proje kapsamında 100 kilo atık pil ve 30 kilo plastik kapak toplamışlar. 30 kg. plastik kapakla aynı zamanda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile belediyemizin ortak yürüttüğü projeye de destek olmuşlar. Böyle projelerin tüm okullarımız için örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.