Çiftlikköy’de İlaçlama Çalışmaları Sürüyor

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, yaz döneminde sivrisinek, karasinek ve larvalara yönelik ilaçlama çalışmalarını ve larva mücadelesini sürdürüyor. İlaçlama ekipleri yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sinek,..

Çiftlikköy’de İlaçlama Çalışmaları Sürüyor
Yayınlanma: Güncelleme: 26 views

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, yaz döneminde sivrisinek, karasinek ve larvalara yönelik ilaçlama çalışmalarını ve larva mücadelesini sürdürüyor.

İlaçlama ekipleri yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sinek, sivrisinek ve karasinek zararlılarına karşı hassasiyetle yapılan ilaçlama çalışmalarına hız kazandırdı. Başkan Yele’nin talimatıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, insanların ve diğer canlıların zarar görmemesi için gerekli tüm önlemleri alarak hassasiyetle çalışıyor. Sezon boyunca haftanın 6 günü, sabah 5:00 ile 8:00 arasında ve akşamları 20:00 ile 23:00 arasında olmak üzere tüm mahallelerde ilaçlamalar devam ediyor.

BAŞKAN YELE, “ÜREME NOKTALARI İLAÇLANIYOR

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “Yaz boyunca larva mücadelesini devam ettiren ekiplerimiz ile vatandaşlarımızın olabildiğince rahat etmesini amaçlıyoruz. Çiftlikköy genelinde daha önceden belirlenmiş olan yaklaşık 600 üreme noktasının ilaçlanmasıyla larva mücadelesini sürdürüyoruz. Ayrıca ilçe genelindeki çöp konteynerleri, kara sineklere yönelik ilaçlar eşliğinde her ay düzenli olarak ilaçlanmaktadır. 30 gün kalıcılık etkisi olan bu ilaçlar sayesinde, kara sinekler en önemli uğrak yerleri olan çöp konteynerlerinde etkisiz hale getirilmiş oluyor. Sezon boyunca Pazar günü hariç haftanın her günü 3 araçla 5:00-8:00 ve 20:00-23:00 saatlerinde mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Gacık, Laledere ve Kılıç köylerimizde de gelen talep üzerine çalışma yaptık” diye bilgi verdi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.