Çiftlikköy’de İmar Revizyonu Başlıyor

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı 2. Oturumunda komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. Mecliste İmar Komisyonu’ndan gelen imar revizyon talepleriyle ilgili bilgi veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, bölgenin ihtiyaçlarını gidermek..

Çiftlikköy’de İmar Revizyonu Başlıyor
Yayınlanma: Güncelleme: 29 views

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı 2. Oturumunda komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. Mecliste İmar Komisyonu’ndan gelen imar revizyon talepleriyle ilgili bilgi veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, bölgenin ihtiyaçlarını gidermek adına bir imar revizyon planı çalışması başlattıklarını açıkladı.

“PLANLAR BÖLGENİN İHTİYAÇLARINA GÖRE 3 AŞAMADA YENİLENECEK”

Başkan Yele, “Plan yaşayan bir şey, sonuç itibariyle, nasıl şehir yaşıyorsa plan da yaşıyor. Bölgenin ihtiyaçları oluyor. Bölgenin ihtiyaçlarını gidermek adına bir imar plan revizyon çalışması başlatıyoruz. Bu 7-8 aylık bir süreç olacak. Bu kararı aldıktan sonra imar müdürümüz ildeki ilgili kuruluşlardan görüşleri alacak, imar komisyonuna zaten bu konuyla ilgili her ay bilgi verecek. Biz bu imar revizyon çalışmasını 3 aşamada yapacağız. Bir, Sahil ve Siteler mahallesi, iki M. Akif Ersoy Mahallesi ile Kelebek Çayırı mevkii, oradaki alanımız da çok büyük, üçüncü olarak Çiftlik Mahallesi ve Sultaniye Mahallesi. Şundan dolayı, plan bütünlüğü dolayısıyla bir plan yapıldığında tüm Çiftlikköy için yapılıyordu. Ama bir bölge mahkemelik olduğu zaman bütün plan iptal oluyordu. Bu konunun önüne geçmek amacıyla planda bir iptal söz konusu olduğunda bundan diğer mahallelerimiz etkilenmesin diye planı 3 aşamada yapacağız. Bu diğer mahallelerdeki vatandaşlarımızın etkilenmemesi için önemli bir şey. Bu zaten benim seçim beyannamemde de vardı” dedi. İmar planı revizyonu talebi, meclis tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

İMAR DURUMU VE İMAR PLANLARI HERKESE AÇIK OLACAK

Şeffaf belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Başkan Yele, artık Çiftlikköy Belediyesi sınırları içinde imar durumu ve imar planlarını Türkiye Cumhuriyeti’ndeki her vatandaşın belediyenin internet sitesi aracılığı görebileceğini de dile getirdi. Başkan Yele, “Bayramdan sonrasını hedef koymuştuk ama bayramdan önce de olabilir, artık Çiftlikköy belediyesinin internet sitesine vatandaş girdiği zaman, ada parseli orada yazdığı zaman bölgedeki, ilçemiz sınırları içerisindeki imar durumu verdiğimiz her yerin, imar durumunu ve imar planını görecek. Şeffaf belediyecilik demiştik, imar planlarımızı da vatandaşlarımıza açıyoruz. A’dan Z’ye her bölgede vatandaşlarımız Çiftlikköy Belediyesi sitesine girdiği zaman, yaptığımız CBS uygulaması ile bütün imar durumlarını görecek. Resmi olarak vatandaş o parselin inşaatla alakalı bir tasarruf olur ise gelip bizden resmi imar durumu müracaatını yapıp bedelini ödeyecek. Bu konuda da şeffaf bir belediyecilik anlayışı göstererek imar planlarımızı bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açtık. Yaptığımız değişiklikleri de görecek, mevcut planları da görecek” diye konuştu.

Bir diğer maddede, Çiftlikköy’ün ana caddeleri ve karayolu kenarlarında bulunan binaların mimari ve estetik anlamda standarta bağlanması amacıyla belediye bünyesinde mimari estetik komisyonu kurulması ve yönetmeliği de oy birliğiyle kabul edildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.