Çiftlikköy’de Şeffaflık Devrimi

Çiftlikköy Belediyesi, şeffaflık anlamında önemli bir uygulamayı daha devreye soktu. Belediye Başkanı Adil Yele’nin son meclis toplantısında gündeme getirdiği ‘Kent Bilgi Sistemi’ 14 Haziran tarihi itibariyle devreye girdi. Sistemle tüm..

Çiftlikköy’de Şeffaflık Devrimi
Yayınlanma: Güncelleme: 24 views

Çiftlikköy Belediyesi, şeffaflık anlamında önemli bir uygulamayı daha devreye soktu. Belediye Başkanı Adil Yele’nin son meclis toplantısında gündeme getirdiği ‘Kent Bilgi Sistemi’ 14 Haziran tarihi itibariyle devreye girdi. Sistemle tüm vatandaşlar internet üzerinden imar planlarıyla ilgili tüm bilgileri kolayca edinebilecek. 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, meclis toplantısında müjdesini verdiği ‘Kent Bilgi Sistemi’nin 14 Haziran tarihi itibariyle devreye alındığını açıkladı.  

Yenilikçi bir sistemi uygulamaya başladıklarını belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “Şeffaf belediyecilik adı altında seçimden önce söylemlerimiz olmuştu. Bugün Çiftlikköy Belediye sınırları içerisinde bütün imar planlarımızı şeffaf bir şekilde belediyemizin internet sitesinde yayınladık. Artık vatandaşlarımız gerek gördüğü takdirde belediyemize gelmeden, gerek cep telefonlarından gerek bilgisayarlarından ve belediyemizin resmi internet sitesinden bütün Çiftlikköy imar planlarını görebilecek” dedi. 

Sektöre ve vatandaşa büyük kolaylık 

Devreye alınan sistemin imarla ilgili bütün sektör temsilcilerine büyük bir kolaylık getireceğini dile getiren Yele, şöyle devam etti: 

“Bütün mühendislik sektörleri ve vatandaşlarımız için güzel bir hamle oldu, hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte de, belediyemizin yapacağı her türlü plan değişikliği ve tadilat işlemleri bu sitede şeffaf bir şekilde yayınlanacak. Vatandaşımız oradan direk takip edebilecek. Çiftlikköy Belediyesi’nde nasıl bir imar değişikliği olmuş, nasıl bir plan notu değişikliği olmuş, bunu da şeffaf bir şekilde halkımızın bilgisine sunacağız”  

Tüm imar planları tek tıkla sunulacak 

Kent Bilgi Sistemiyle birlikte inşaat faaliyetleri için gerekli olan adres, ada/parsel bilgileri, imar durumu gibi tüm detaylara hızla ulaşma imkanı olacak. İlk defa devreye alınan imar notları kısmından imar durumu bilgilerine, sokak görünümü özelliği sayesinde de parsellerin sokak özelliklerine erişim sağlanabilecek. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.