Çölyak Mutfağının Açılışı Gerçekleştirildi

Yalova Belediyesi tarafından Engelsiz Kafe içerisinde hizmet verecek olan ‘Çölyak Mutfağının’ açılışı gerçekleştirildi. Engelsiz Kafe’de gerçekleştirilen ‘Çölyak Mutfağının’ açılışına Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili..

Çölyak Mutfağının Açılışı Gerçekleştirildi
Yayınlanma: Güncelleme: 9 views

Yalova Belediyesi tarafından Engelsiz Kafe içerisinde hizmet verecek olan ‘Çölyak Mutfağının’ açılışı gerçekleştirildi.

Engelsiz Kafe’de gerçekleştirilen ‘Çölyak Mutfağının’ açılışına Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Tahsin Becan, İl Başkanı Erdem Doğancı, Merkez İlçe Başkanı Kemal Sürel, Partili Yöneticiler ve Çölyak’lı vatandaşlar katıldı. 7 yıl önce hizmet açılan mutfak bundan 4 yıl önce kapanmıştı.

Açılış öncesinde Çölyak’lı aileler Başkan Mehmet Gürel’e böyle bir girişiminden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Kurdele kesiminden önce Çölyak’lı aile bireyi Atakan Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi.

Atakan Erdoğan “Mutfağımızın Açılışının Mutluluğunu Yaşıyoruz

Açılışa katılanlara teşekkür eden Atakan Erdoğan: “Uzun yıllardır Yalova’da bireysel olarak biz bu yola baş koyduk. Birçok arkadaşımız yıllardır Çölyak Hastalığını ve bu hastalıkla nasıl yaşandığını anlattı. Bize destek olan herkese ve bizle bu yolda yürüyenlere teşekkür ederiz. Bu mutfağımız 5 yıl önce vardı ama kapanmak zorunda kaldı. Şuan başkanımızın desteğiyle yeniden açılışının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Gürel “4 Yıl Önce Kapanan Mutfağımızı Yeniden Açtık”

Bir önceki dönem yani 4 yıl önce kapanmış olan ve Çölyak’lı vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı mutfağımızı yeniden açıyoruz. Şuanda ilimizde bilinen 350’ye yakın Çölyak’lı vatandaşımız var. Tabi bu bizim bildiğimiz ve ulaşabildiğimiz sayıdır. Ayrıca çevre il ve ilçelerden de gelen mutfağımızı bilen vatandaşlara da hizmet veriyordu. Bununla birlikte eski donanma alanına Özel İdare ile Belediyemizin işleteceği bir sosyal tesis kuracağız. Geçen gün Valimizle bu konuyu istişare ederken orada geleneksel bir Türk Mutfağı da olacağını söyledim. Ve bununla birlikte ben Çölyak Mutfağını da oraya taşıyabileceğimiz fikrini paylaştım. Sağ olsun kendisi de bunu çok olumlu gördü. Fiziksel anlamda çok daha iyi, geniş ve daha çok içerikli bir alan yaratmaya gayret edeceğiz” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.