“100. Yılda Cumhuriyete Farklı Yaklaşımlar” Konferansı Yapıldı

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü programları kapsamında “100. Yılda Cumhuriyete Farklı Yaklaşımlar” konferansı gerçekleşti. Programa Yalova AK Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı,..

“100. Yılda Cumhuriyete Farklı Yaklaşımlar” Konferansı Yapıldı
Yayınlanma: Güncelleme: 138 views

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü programları kapsamında “100. Yılda Cumhuriyete Farklı Yaklaşımlar” konferansı gerçekleşti.

Programa Yalova AK Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ali Naci Binici, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Genel Sekreter V. Yalçın Tokay , Ak Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, İl protokolü, kurum ve kuruluş temsilcileri, STK’lar, basın temsilcileri, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

“Cumhuriyetin Kıymetini Bilmek Hepimizin Görevidir”

Mehmet Okul Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyetin 100. Yılına özel video mesajı ile başladı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Cumhuriyet’in 100. yılını büyük bir gurur ve coşku ile idrak ettiklerini ifade ederek, “Cumhuriyetin kıymetini bilmek, koruyup kollamak hepimizin görevidir.” diye konuştu.

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise, “Cumhuriyetimizin 100. yılını yeni hizmet ve eserlerle taçlandırıyoruz. Bu güzel kongre merkezinin hayata geçirilmesinde katkıda bulunanlara teşekkür ediyor, akademi ve bilim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Farklı Yaklaşımlar Konuşuldu”

Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak, “100. Yılda Cumhuriyete Farklı Yaklaşımlar” başlıklı konferansını takdim etti. Budak konuşmasında, Cumhuriyet’in ilanı öncesi ve sonrasında siyasi ve toplumsal gelişmelerin tarihsel arka planına değinerek, o günlerde yaşanan sosyokültürel değişimin günümüze yansımalarını aktardı.

Konferansın ardından, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı konuşmalarından ötürü Prof. Dr. Mustafa Budak’a çiçek takdim etti.

Program sonunda tüm katılımcılarla ve öğrencilerle aile fotoğrafı çekildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.