Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral: “Projeler Altınova’ya Değer Katacak”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ilçede 3 projenin daha hayata geçirileceğini duyurdu… Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, ilçede 3 projenin daha hayata geçirileceğini duyurdu. Başkan Dr. Oral, projelerin ilçeye..

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral: “Projeler Altınova’ya Değer Katacak”
Yayınlanma: Güncelleme: 228 views

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ilçede 3 projenin daha hayata geçirileceğini duyurdu…

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, ilçede 3 projenin daha hayata geçirileceğini duyurdu. Başkan Dr. Oral, projelerin ilçeye ve Yalova’ya değer katacağını söyledi.

Başkan Oral, ”Hersek bölgemizde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte bir rekreasyon ve gezinti alanı oluşturacağız. Bu alanla ilgili avam projeler de tamam. Burada, Altınova Belediye ilçemize ve hatta ilimize değer katacak bir gezinti tarzında bir alan oluşturmak istiyoruz.”

Oral, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla da Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçirmek istiyoruz. İki aşamalı bir proje olacak. Birisi günü birlik diğeri ise yatılı olmak üzere 2 parçadan oluşacak. Bu projemizi de çok önemsiyoruz. Bu projemizi de bakanlıkla yürüyor. Önümüzdeki süreçte bu proje de hayata geçecek.”

Belediye tarafından hayata geçirilen hizmetler, yatırımlar ve projelerle her geçen gün yıldızı daha da parlayan bir yerleşim alanına dönüşmeyi sürdürüyor. Hayata geçecek 3 dev projenin çalışmaların devam ettiğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, projelerin ilçeye ve Yalova’ya değer katacağını dile getirdi.

“Gençler kaynaşacak”

Gençlik Kampı Projesi ile doğu ve güneydoğu illerindeki gençler ve kardeş şehirlerdeki gençler, Yalovalı ve Altınovalı gençlerle bir araya gelerek kaynaşma imkânı bulacaklar. Projeyi çok önemsediğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Hersek bölgemizde Spor Bakanlığımızla bir gençlik kampı yapmayı planlıyoruz. Bu projeyi çok önemsiyorum. Biz burada hem Altınova ve Yalovalı gençlerimizi doğu ve Güneydoğu’daki gençlerimizle buluşturmak istiyoruz. Aynı zamanda da kardeş ülkelerdeki gençlerle buluşturmak istiyoruz. Bu projeyi hızlandırmak istiyoruz” dedi.

“Altınova’ya çok yakışacak”

Altınova’ya rekreasyon ve gezinti alanının çok yakışacağını söyleyen Başkan Oral, “Hayata geçirilecek bir diğer proje ise gezinti alanları ve rekreasyon alanları ile bir millet bahçesi olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte biraz gecikmeye uğradı. Yine Hersek bölgemizde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte bir rekreasyon ve gezinti alanı oluşturacağız. Bu alanla ilgili avam projeler de tamam. Burada getiren Altınova Belediye ilçemize ve hatta ilimize değer katacak millet bahçesi tarzında bir alan oluşturmak istiyoruz. Bu yıl içerisinde 1. kısmını bitirecektik ancak Kahramanmaraş depremi nedeni ile her iki projemiz de gecikmeli de olsa projelerimize başlayacağız” diye konuştu.

Engelsiz Yaşam Merkezi kurulacak

Altınova’da büyük bir öneme haiz olan bir diğer projenin ise, Engelsiz Yaşam Merkezi olduğunu dile getiren Oral, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla da Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçirmek istiyoruz. İki aşamalı bir proje olacak. Birisi günü birlik diğeri ise yatılı olmak üzere 2 parçadan oluşacak. Bu projemizi de çok önemsiyoruz. Bu projemizi de bakanlıkla yürüyor. Önümüzdeki süreçte bu proje de hayata geçecek” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.