Balık Av Sezonu Başlıyor

2023-2024 Su Ürünleri Av Sezonu 1 Eylül Cuma günü başlıyor. Denizlerde av yasağının bitmesine sayılı günler kala hazırlıklarını hızlandıran Yalova’lı balıkçılar, yırtılan ağlarını onardı, teknelerinin yıpranan bölümlerini tamir etti ve..

Balık Av Sezonu Başlıyor
Yayınlanma: Güncelleme: 93 views

2023-2024 Su Ürünleri Av Sezonu 1 Eylül Cuma günü başlıyor.

Denizlerde av yasağının bitmesine sayılı günler kala hazırlıklarını hızlandıran Yalova’lı balıkçılar, yırtılan ağlarını onardı, teknelerinin yıpranan bölümlerini tamir etti ve motorlarının bakımlarını yaptı. Balıkçılar, aylardır ayrı kaldıkları kara sulara dönmenin heyecanıyla gece 00.00’da vira bismillah diyerek dualar eşliğinde denize açılacaklar.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar Av sezonunun başlaması münasebetiyle yaptığı açıklamada kaynakların sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde, balıklarımıza yılda en az bir kez üreme imkânı tanımak ve geleceğimizin yok edilmemesi için, balıkçılarımızın avlanma usul ve esaslarına uymalarını, denizleri ve balıkları en iyi koruyacak olanların balıkçılarımız olduğunu ifade ederek “2023-2024 avcılık sezonunun tüm balıkçılarımız için bol kazançlı ve bereketli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

01 Eylül 2023 tarihinde başlayacak Su Ürünleri Avlanma Döneminde; 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa göre çıkarılan Su Ürünleri Ticari Avcılığını Düzenleyen Tebliğ çerçevesinde avcılık faaliyetleri gerçekleştirilecek. Av sezonu 14 nisan gecesi saat 24.00 da sona erecek.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.