Barajın Son Durumunu Yerinde İncelediler

Yalova’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nda yağışların yetersizliği ve kuraklık nedeniyle su seviyesi azaldı. Yalova’nın günlük 90 bin metreküp su ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nın son durumunu Yalova Valisi Muammer..

Barajın Son Durumunu Yerinde İncelediler
Yayınlanma: Güncelleme: 298 views

Yalova’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nda yağışların yetersizliği ve kuraklık nedeniyle su seviyesi azaldı. Yalova’nın günlük 90 bin metreküp su ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nın son durumunu Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yeşil Körfez Su Birliği (YKSB) Başkanı İsmail Demir ile DSİ 13. Şube Müdürü Fehim Öksüz bir araya gelerek görüştü.

ALTERNATİF ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Yapılan görüşme ve değerlendirmenin ardından Tutuk ile birlikte Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, YKSB Başkanı Demir ve DSİ Müdürü Öksüz baraj sahasında incelemelerde bulundular. Termal İlçesi’nde bulunan baraj sahasını inceleyen ekip, ardından barajı besleyen Kurtköy Derivasyonu’nda da yerinde tespit ve incelemelerde bulundu. Yapılan inceleme gezisinde, alternatif çözüm önerileri ve alternatif kaynak önerileri de görüşülerek değerlendirildi.

VATANDAŞLARA TASARRUF ÇAĞRISI

Bu noktada vatandaşlara da tasarruf çağrısında bulunan Tutuk, “Hava koşullarının mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla seyretmesi ve yağış olmaması nedeniyle barajımızda su seviyesi düştü. Vatandaşlarımıza suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulunuyoruz. Su israfına karşı herkes dikkatli olmalı” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.