Başkan Oral: “Altınova’yı Geleceğe Taşıyoruz”

Altınova’nın kendi küçük standartları ile büyük bir şehir olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Metin oral, “Kolay değil, adım adım, etap etap bir vizyon ve misyon çerçevesinde ilmek ilmek işleyerek bunu..

Başkan Oral: “Altınova’yı Geleceğe Taşıyoruz”
Yayınlanma: Güncelleme: 78 views

Altınova’nın kendi küçük standartları ile büyük bir şehir olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Metin oral, “Kolay değil, adım adım, etap etap bir vizyon ve misyon çerçevesinde ilmek ilmek işleyerek bunu başardık” diye konuştu.

Başkan Oral ilçe genelinde yapılan çalışmaları değerlendirerek, “Geride bıraktığımız süreçte meclis üyelerimiz, belediye personelimizle ve ilçe dinamiklerimizle Altınova’mıza, akıllı kararlarla kalıcı eserler kazandırarak, her alanda büyük bir değişim, dönüşüm ve gelişime imza attık. Atmaya devam ediyoruz ifadelerini kullandı.

“Metropollerin merkezinde”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi 3 büyük metropolün merkezinde tüm doğal güzelliklerimizi, tarım kimliğimizi, tarihi ve turizm değerlerimizi koruyarak cennet ilçemizi hep birlikte geleceğe taşıyoruz.

“Geleceğe yolculuk”

Bugün, Altınova’mızda kişi başına düşen yeşil alanları, sağlık ve eğitime erişim olanakları, evde bakım ve sağlık hizmetleri, sosyal belediyecilik çalışmaları, sporla yetişen çocukları, gençleri, ulusal ve uluslararası kültür sanat etkinliklerimizle, kadınların yaşama ve üretime katılmalarına yönelik projelerimizle, yaşlı ve engellilerimizin huzuru, sokak hayvanlarına ve geri dönüşüme yönelik ve daha nice hizmetlerimizle geleceğe yolculuğumuz sürüyor.

“Doğa ve tarih kenti”

Önemli bir tarım kenti olan Altınova’mız aynı zamanda çok önemli bir doğa ve tarih kenti. Bölgenin en güzel, en yeşil plajı Hersek Plajında yaptığımız sahil düzenlemesi ile yazın yüz binlerce kişiyi ağırlıyoruz. Bu noktada temiz denizimiz, doğamız, 2 kilometreyi aşan plajımız, yürüyüş rotalarımız, piknik ve etkinlik alanlarımız ve etkinliklerimizle bölgenin en önemli ve en çok tercih edilen alternatif rotası olacak.

El emeği ürünleri

Yine, bereketli topraklarımızda yetişen doğal lezzetlerimizin kadınların elinden katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesi için bakanlığımızın desteği ile hayata geçirdiğimiz yöresel ürünler merkezi deneme süreçlerini tamamlayarak etap etap hizmet vermeye başladı.

Çok yakında açılışını gerçekleştireceğiz. bu merkezimizde çok sayıda kadının el emeği ürünleri hem yerinde ve hem de internet üzerinden Türkiye ve dünyaya pazarlanacak. Altınovalı kadınlar kazanacak, Altınova kazanacak.

Altınova markası

Yine Türkiye’nin en nitelikli ve özellikli Engelliye Uyumlu Tıbbı Aromatik Bitkiler Bahçemizde 300’e yakın bitki yetiştiriyoruz. Bezmialem Üniversitesi işbirliği ile düzenli sertifikalı eğitimler veriyoruz.

Satış mağazamızda kendi yetiştirdiğimiz ürünlerin satışını yapıyoruz. Amacımız, daha çok kadının istihdam edilmesinin yanı sıra yine kadın üreticiler başta olmak üzere bereketli topraklarımızın katma değeri yüksek tıbbi aromatik bitkilerle buluşmasını sağlamak. Hemşerilerimiz üretecek, Altınova markası ile bizler dünya ile buluşturacağız inşallah. Üreticilerimiz kazanacak, Altınova kazanacak.

“Bölgenin çekim merkezi”

Yine hemen yanı başında başta flamingolar olmak üzere 300‘e yakın kuş türüne ev sahipliği yapan Doğa Eğitim Merkezi Ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi, şimdiden bölgenin en önemli çekim merkezi konumunda.

Dünyanın ilk Doğa Pasaportu uygulamasının yer aldığı bu özel ve güzel merkezimiz Altınova’mızın en önemli markası.

Arkeolojik kazılar

Stratejik konumu nedeniyle Türk ve dünya tarihi açısından çok önemli bir yere sahip olan Altınova’mızın bu değerlerini gün yüzüne çıkarmak için başlattığımız arkeolojik kazı çalışmalarında her yıl bizi heyecanlandıran bulgulara ulaşıyoruz.

Çobankale Arkeolojik Kazıları ve Hersek Deltası ve Su Altı Kazılarında ortaya çıkan eserler dünyanın önemli yayınlarında yer buluyor. Dünyanın ilgisini yeniden Altınova’ya çekmeyi başardık.

İki deniz fenerinin yan yana bulunduğu tek yer olan Dilburnu Osmanlı Deniz Feneri Müzemiz ve yanı başında gün yüzüne çıkardığımız Antik Deniz Feneri ile bizim için çok değerli, önemli çekim merkezlerinden biri olacak. Yani tarih ve turizm hamlelerimizle Altınova kazanacak. Tüm bu önemli çalışmaların meyvelerini birlikte topluyoruz, toplayacağız.

Kapalı Pazar Yeri

Yine geçtiğimiz günlerde birlikte ilk etabının açılışını yaptığımız Kapalı Pazar Alanımızda değerli hemşerilerimiz ve esnafımız, hijyenik ve konforlu bir ortamda buluşuyor.

Aynı zamanda otopark olarak hizmet veren merkezimiz önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. İnşallah kısa süre içerisinde 1500 kişilik düğün ve etkinlik salonumuz, sinema, kafeterya ve etkinlik alanlarımızı da hizmete açacağız.

“Sıfırdan Başlıyoruz Projesi”

Sıfırdan başlıyoruz merkezimizde sanayi bölgemizdeki artık yemekler can dosalarımız sokak hayvanlarımız için besin değeri yüksek mamaya dönüşüyor. Bu mamaları aynı zamanda hayvan sevenlere ücretsiz dağıtım yapıyoruz.

Merkezimizde ayrıca kompost tesisinde pazar yerinden ve evlerden topladığımız sebze ve meyve artıklarından organik gübre üretiyoruz.

Merkezimiz bünyesinde plastik atıkların geri dönüşümünü de sağlıyoruz.

Her eve bir bisiklet

“Her evde bir bisiklet, her evde hareket, her yerde bereket olacak” sloganı ile Türkiye’nin en kapsamlı bisiklet projesini başlatarak hediye bisikletlerin dağıtımına başladık. Bisiklet önemli bir kültür. Bisiklet hem ekolojik hem ekonomik hem sağlıklı ve hem de çok keyifli. Altınova’mızda da artık her evde bir bisiklet, her evde hareket, her yerde bereket olacak. Altınova, bisikletle daha güzel, çok daha sağlıklı olacak” ifadelerini kullandı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.