Başkan Silpagar, Gacık Dere Islah Çalışmalarını İnceledi

Çiftlikköy’de Gacık Deresi’nin Çiftlik ve Sultaniye Mahallelerinden geçen kesiminde devam eden ıslah çalışmaları kapsamında menfez çalışmaları gerçekleştiriliyor. İlk etapta ıslah edilen 1000 metrenin ardından ikinci etapta da 1000 metrelik kısımda..

Başkan Silpagar, Gacık Dere Islah Çalışmalarını İnceledi
Yayınlanma: Güncelleme: 66 views

Çiftlikköy’de Gacık Deresi’nin Çiftlik ve Sultaniye Mahallelerinden geçen kesiminde devam eden ıslah çalışmaları kapsamında menfez çalışmaları gerçekleştiriliyor. İlk etapta ıslah edilen 1000 metrenin ardından ikinci etapta da 1000 metrelik kısımda çalışmalar sürüyor.

DSİ 1. Bölge Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Yıllardır yağışlı mevsimlerde Çiftlikköyümüzde taşkın tehlikesi yaşatan Gacık Deremizde DSİ ile birlikte sürdürdüğümüz genişletme ve ıslah çalışmalarının ikinci etabında incelemelerde bulunduk. Derenin ilk 1000 metrelik kesiminde duvar genişliği 5 metreden 9 metreye çıkarılarak ilk etap çalışmaları tamamlanmıştı. İlk etapta ıslah edilen 1000 metrenin ardından ikinci etapta da 1000 metrelik kısımda menfez çalışmaları sürüyor. Bu bölgede Gacık Deresi ıslahı çalışmaları bizim için çok değerli. Zira afet yönetiminin önemli bir ayağı olarak, sel ve diğer tehlikelerin oluşmasını engelleyeceği gibi plansız yapılaşmanın ve çevre kirliliğinin de önüne geçilmesini sağlamış olacağız” diye konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.