Başkan Silpagar: “Hizmet Odaklı Bakıyorsanız Başarılıyız”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yalova’da görevlerini icra eden yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Çiftlikköy Belediyesi Saklıbahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen..

Başkan Silpagar: “Hizmet Odaklı Bakıyorsanız Başarılıyız”
Yayınlanma: Güncelleme: 172 views

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yalova’da görevlerini icra eden yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Çiftlikköy Belediyesi Saklıbahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinlikte gazetecilerin gününü kutlayan ve çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Silpagar, sahada emek vererek zorlu bir görevi icra eden muhabirlere hediyeler takdim ederek hatıra fotoğrafı çekildi.

“HİZMET ODAKLI BAKIYORSANIZ, BAŞARILIYIZ”

Gazetecilerin sorularına da içtenlikle yanıt veren Başkan Silpagar, bu dönem AK Parti’den Çiftlikköy’de aday adaylarının sayısının fazla olmasının başarı veya başarısızlıkla mı ilgili olduğuna dair soruya, “Başarılı olduğumuz için aday adaylarının sayısı arttı diyenler de var. Bu değerlendirmeler normaldir, genel merkezimiz bizi 5 yılda bir aday gösteriyor, halkımız da takdir ederse 5 yıllık süreç başlıyor. Her 5 yıl bitiminde de o süreç yenileniyor. Yenilenen bir sürece geldik, başarı başarısızlık değil. Başarıdan kasıt hizmetse bir problem olduğunu zannetmiyorum. Başarıdan kasıt olmayacak işler içine girmekse o zaman başka. Bu hizmet odaklı gidiyoruz. Biz 2019 seçimlerine girmeden önce şöyle demiştik, Çiftlikköy ilgi odağı olacak, odak belediyeciliği yapacağız. Bunu başardık mı siz kendiniz kararınızı verin. Çiftlikköy Yalova’nın ilgi odağı oldu mu, kafeleriyle, imarıyla, sahilleriyle, temizliğiyle, OSB’si ile sanayisi ile oldu mu, işte başarı. Başarı ve başarısızlık nereden baktığınıza bağlı. Baktığınız yer hizmet odaklı ise biz başarılıyız. Ama başka yerden bakılıyorsa biz o polemiklere girmeyiz” diye konuştu.

“ SEÇİMLERDE AK PARTİ OY ORANINI NET ARTTIRIR”

Yerel seçimler öncesinde adayı açıklayan Çiftlikköy’de CHP’nin iddalı söylemleriyle ilgili değerlendirmesi sorulan Başkan Silpagar, “Şahsıma sorarsanız polemiklere girmeyi sevmiyorum ama AK parti bu seçimlerde biraz daha artırır, net alırız inşallah” dedi.

“NÜFUS ARTIŞINA HAZIRIZ”

Çiftlikköy’ün sanayi yatırımlarından dolayı oluşacak nüfus artışına hazır olup olmadığına dair soruyu yanıtlayan Başkan Silpagar, “Biz 2014’ten beri buna hazırlanıyoruz. Altyapı çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık, özellikle de su altyapısında. 2014 yerel seçimlerine girerken, Çiftlikköy’ün tüm eksikliklerini çıkardım ve bunları dönem dönem tamamladık. Bu dönemde maalesef 2-2,5 yılımız korona odaklı çalıştık. Ama yine de sahil yollarımız, dere ıslah çalışmalarımız, fakültelerin OSB içine taşınması gibi, bunların hepsini sıralamaya kalksam zaman yetmez. Bu dönemde gördüğümüz eksiklikleri tamamen bitirmek için uğraşacağız” dedi. Çiftlikköy Belediyesi’nin devam etmekte olan

projeleri hakkında da basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Silpagar, “Çiftlikköy OSB’leri ve fabrikalarıyla, sanayisi ile beraber Çiftlikköy’ün değil bölgenin istihdamını sağlayan ilçelerden birisi ve öyle de gidecek. Çiftlikköy böyle şanslı bir bölge, aslında dışarı da istihdam sağlayan bir bölge. Bizim amacımız, halkın içinde olup aziz Çiftlikköylülerimizle beraber olup, aziz çiftlikköyümüze hizmet etmek” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.