Başkan Silpagar, Kalder’in İlham Veren Proje Ödülünü Aldı

Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Maviden Yeşile’ Projesi Bir Ödül Daha Aldı Türkiye Kalite Derneği Kalder’in düzenlediği İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri’nde Çiftlikköy Belediyesi ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ Projesi ile ödüle..

Başkan Silpagar, Kalder’in İlham Veren Proje Ödülünü Aldı
Yayınlanma: Güncelleme: 170 views

Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Maviden Yeşile’ Projesi Bir Ödül Daha Aldı

Türkiye Kalite Derneği Kalder’in düzenlediği İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri’nde Çiftlikköy Belediyesi ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ Projesi ile ödüle layık görüldü. Ankara’da gerçekleştirilen ödül törenine proje ekibiyle birlikte katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, yosundan verimli toprak elde ettikleri projenin, yenilikçi ve ilham verici yönüyle ödüle layık bulunmasından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

SİLPAGAR, PROJE FİKRİNİ ANLATTI

Başkan Silpagar, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Çiftlikköyümüz Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor, yeşil ile mavinin birleştiği güzide bir ilçesiyiz. Benim çocukluğumdan beri Çiftlikköy yosunları akıntılarından dolayı bir sorun teşkil ediyor. Biz her sabah beşte altıda o yosunları toplarız. Fakat ertesi gün bütün Marmara denizi akıntıları Çiftlikköy’e olduğu için akşama yine o yosunlar toplanır. Dolayısıyla bu yosunlara bir çözüm bulmamız gerekiyordu. Ve yosundan bir toprak oluşturduk, gübre diyelim buna. Bu toprak seralarda, evlerde verimli toprak olarak kullanılıyor. Hem sorunu çözmüş olduk, hem de Çiftlikköyümüzün mavisini daha da temizlemiş olduk” diye konuştu.

ÇİFTLİKKÖY’ÜN PROJESİ YENİLİKÇİ VE İLHAM VERİCİ

KalDer’in düzenlediği İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri; kamu hizmetlerinde yenilikçiliği, yaratıcılığı ve verimliliği teşvik etmeyi amaçlıyor. Aralarında akademisyenler, sektör temsilciler, stk temsilcilerinin yer aldığı bir çalışma grubu tarafından değerlendirilen projeler, yenilikçi (inovatif) olması, ilham vermesi, proje yönetimi yöntemlerinin uygulanması, kamu kaynaklarının projede verimli kullanımı, beklentilerin karşılanması ve 2030 sürdürülebilir kalkınma amaçlarına uygun olması kriterleri ele alınarak değerlendirildi ve 6 kategoride ödüller verildi.

“MODERN, AKILLI VE DİRENÇLİ ŞEHİR OLMA YOLUNDAYIZ”

Çiftlikköy’e bir ödül daha kazandırmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Başkan Silpagar, “Projelerimiz ve hizmetlerimiz ile modern, akıllı ve dirençli bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ülkemizin sürdürülebilir geleceğine verilebilecek katkıların değerlendirildiği ve saygın kuruluşların yer aldığı bu yarışmada, değerli jüri üyeleri tarafından değerlendirildik. İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri’nde Yerel Yönetimler Kategorisi’nde ödüle layık görüldük. Tüm emek veren çalışanlarımıza teşekkür ediyor, değerli Kalder yönetimi ve jüri üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.