Başkan Silpagar’dan Çiftlikköy’e 2 Müjde

Çiftlik Mahallesi İhlas Evleri bölgesinde AK Parti Yalova Milletvekili ve 2.sıra milletvekili adayı Meliha Akyol ile birlikte mahalle toplantısına katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İhlas Evleri ve Sultaniye..

Başkan Silpagar’dan Çiftlikköy’e 2 Müjde
Yayınlanma: Güncelleme: 351 views

Çiftlik Mahallesi İhlas Evleri bölgesinde AK Parti Yalova Milletvekili ve 2.sıra milletvekili adayı Meliha Akyol ile birlikte mahalle toplantısına katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İhlas Evleri ve Sultaniye Mahallesi sakinleri için 2 müjde verdi.

VEKİL AKYOL’A TEŞEKKÜR ETTİ

İhlas Evleri bölgesinde 16 dönümlük arazide Kır Düğün Salonu, Sosyal Tesisler ve Mesire Alanı projesinin gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Silpagar, Gacık Deresi’nin 2.etap dere ıslahının da Mayıs sonunda çıkılacak ihale sonrasında yapılacağını aktararak, bu gelişmede girişimleriyle büyük payı olan AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol’a teşekkürlerini dile getirdi.

SULTANİYE – 500 EVLER ARASI DERE ISLAHI DA TAMAMLANIYOR

Başkan Silpagar, “Sultaniye dere ıslahının 2. kısmı olmadığı için biz yapmak zorundaydık, vekilim bu işi DSİ’ye devretmiş, 30 Mayıs’ta ihalesi yapılacak. İki müjdenin biri Sultaniye’ye, dere ıslahının birinci etabı tamamlanmıştı, ikinci kısım ıslahı da derenin Sultaniye ile 500 Evler Mahallesi arasındaki bölümünde yapılacak. Biz bu durumda sizin işlere gireceğiz” dedi.

İHLAS BÖLGESİNDE 16 DÖNÜMLÜK ARAZİYE DEV PROJE

İhlas Evleri bölgesinde 16 dönümlük arazide Kır Düğün Salonu, Sosyal Tesisler ve Mesire Alanı için projenin ve diğer işlerin tamamlandığını, Haziran veya Temmuz ayında ihaleye çıkacaklarını söyleyen Başkan Silpagar, “Bana göre burada bir tane eksik kalmıştı. Bu 16 dönümlük araziyi size, Çiftlikköy’e kazandırmak için mesire alanı ve kır düğün salonuyla Saklıbahçe gibi, Engelsiz Kafe gibi, biraz da büyük olacak şekilde sosyal tesisler otoparklarıyla beraber bir projeyi hayata geçireceğiz Allah’ın izniyle” diye konuştu.

“İHLAS’TA 100 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK”

2014’te göreve geldiklerinde İhlas Evleri bölgesinde su hatlarının sorunlu olduğunu, yolların yeterli olmadığını hatırlatan Başkan Silpagar, “2021 yılında İhlas Evleri parke yol çalışmalarını tamamladık, toplam 58 Bin 800 Metrekare yol yapmışız, bugünkü parayla 15 Milyon TL’lik bir yatırım. Ham yollar açmışız 25 Bin Metrekare, bugünkü maliyeti 3 Milyon 750 Bin lira. Su hatlarını 2018’de yapmışız, sadece bu bölge için 12 kilometrelik hat için bugün yapmaya kalksanız yaklaşık 60 Milyon TL maliyeti var. Yani şu kardeşiniz, hiçbir şey gözükmeden altyapısına, yollarına 100 Milyon Lira civarında para harcamış buraya. Bu yapılanlar az mıdır, azdır. Daha çok şey hak ediyorsunuz” dedi.

“KAYAN YOL YERİNE PARKI YAPMAYI TERCİH EDİYORUM”

İhlas Evleri’ne giden yolda kaymaların olduğunu ve geçen yaz da burada asfaltlama yaptıklarını belirten Başkan Silpagar, “Burasını tekrar tekrar asfaltlıyoruz, ama kazıklama sistemi yapılana kadar bu şekilde gideceğiz. Fore kazık maliyetini çıkarttım, 50 metrelik yol için yaklaşık 20 Milyon TL maliyet çıkıyor. Biz hemen hemen aynı, 15 Milyon TL’ye park yerini bitiriyoruz. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz, evet, ben de park yerini tercih ettim. Doğru veya yanlış yapıyor olabiliriz bunu Allah bilir ama ben sizleri seviyorum, samimiyim” şeklinde konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.