Çiftlikköy Sahilinde Sıfır Atık Temizliği

Çiftlikköy sahilinde sıfır atık temizliği yapıldı. Çiftlikköy Belediyesi, TEMA ve Çiftlikköy Mehmet Akif İnan Ortaokulu işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe katılan yaklaşık 50 öğrenci, sahilin Mokamp’tan Engelsiz Kafe’ye kadar olan kısmını temizledi…

Çiftlikköy Sahilinde Sıfır Atık Temizliği
Yayınlanma: Güncelleme: 43 views

Çiftlikköy sahilinde sıfır atık temizliği yapıldı. Çiftlikköy Belediyesi, TEMA ve Çiftlikköy Mehmet Akif İnan Ortaokulu işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe katılan yaklaşık 50 öğrenci, sahilin Mokamp’tan Engelsiz Kafe’ye kadar olan kısmını temizledi.

Sahilin yaklaşık 1000 metrelik bölümünde ellerinde çöp torbalarıyla atıkları toplayan öğrencilere, etkinlik sonrasında Engelsiz Kafe önünde kurulan standta meyve suyu ikramı yapıldı. Etkinliğe katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “Çiftlikköy Mehmet Akif İnan Ortaokulu Sıfır Atık Proje Sorumlusu Yasemin Özcan ve okulun Bilim Fen Kulübü ve Sağlık Kulübü öğrencilerinin sıfır atık projesi kapsamında böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinliğe TEMA İlçe Temsilcisi Necla Gürer ve Genç TEMA üyeleri de destek verdi. Çocuklarımıza sıfır atıkla ilgili farkındalık oluşturmak ve sahillerimizin temiz kalması amacıyla yaptığımız bu gibi etkinlikler sürecek” diye konuştu.

Etkinliğe katılan öğrenciler, ikramların ardından Çiftlikköy Belediyesi Sıfır Atık Merkezi’ni ve atık getirme tesisini de ziyaret ederek geri dönüşümle ilgili bilgiler aldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.