Çınarcık’ta Çöp Konteynırları Yerinde Yıkanarak Dezenfekte Ediliyor

Çınarcık Belediyesi ekipleri tarafından ilçe genelindeki çöp konteynırları, konteynır yıkama aracı ile yerinde temizlenip dezenfekte ediliyor. Çınarcık Belediyesi şehir genelinde daha sağlıklı ve temiz bir ortam oluşturmak için çöp konteynerleri..

Çınarcık’ta Çöp Konteynırları Yerinde Yıkanarak Dezenfekte Ediliyor
Yayınlanma: Güncelleme: 101 views

Çınarcık Belediyesi ekipleri tarafından ilçe genelindeki çöp konteynırları, konteynır yıkama aracı ile yerinde temizlenip dezenfekte ediliyor.

Çınarcık Belediyesi şehir genelinde daha sağlıklı ve temiz bir ortam oluşturmak için çöp konteynerleri yıkama ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Çınarcık’ta yaz mevsimi nedeniyle oluşabilecek haşere ve koku problemini engellemek için Çınarcık Belediyesi ekipleri tarafından belirli bir program dahilinde ilçe genelindeki konteynırlar , konteynır yıkama aracı ile yerinde temizlenip, dezenfekte çalışması yapılıyor.

İlçe genelindeki sokak ve caddelerde bulunan çöp konteynerlerinin temizlik ve bakımına özen gösteren Çınarcık Belediyesi ekipleri, mahalle mahalle gezerek konteyner yıkama aracı ile çöp konteynerlerini basınçlı, sıcak ve ilaçlı suyla yıkayarak, kötü koku ve mikroplardan arındırıyor.

Konteynır yıkama aracı ile bulunduğu yerde yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılmaktadır. Yıkama ve dezenfekte işlemini gerçekleştirirken, pis suyu da kendi içerisinde barındırarak dışarıya vermiyor. Bu sayede cadde ve sokaklardaki çöp konteynerleri en son teknoloji kullanılarak dezenfekte ediliyor. Bu işlem sayesinde şehrin sokak ve caddelerindeki çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getirilirken, şehir de layık olduğu temiz çevreye kavuşmuş oluyor.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, ilçenin daha temiz olması ve vatandaşların nezih bir ortamda yaşamaları için doğaya zarar vermeden özel solüsyonlar ile dezenfekte edilen çöp konteynerlerinin kısa sürede yeniden vatandaşların hizmetine sunulduğunu aktararak, “Bu sayede çöp konteynerlerinin yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği yapılarak, görüntü kirliliği ve koku oluşumu engellenirken, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunuyor. Yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılmaktadır. Bu işlem sayesinde şehrimiz sokak ve caddelerindeki çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getirilirken, şehrimiz de layık olduğu temiz çevreye kavuşmuş oluyor. Değerli hemşehrilerimizden çöp konteynerlerine atılan çöplerin poşetlenerek atılmasını ve çöp konteynerlerin yanına poşetli çöp bırakmamalarını rica ediyoruz” dedi.

Çınarcık’ta bulunan tüm çöp konteynerlerinin temizlenmesi için başlatılan çalışma, Çınarcık Belediyesi ekipleri tarafından belli plan ve program çerçevesinde ilçe genelinde belirli periyotlarla devam edecektir.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.