Çınarcık’ta Depremzedeler İçin Sosyal Market Kuruldu

Çınarcık Belediyesi tarafından kente gelen depremzedelerin tüm kıyafet, kişisel bakım, yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceği ‘Sosyal Market ve Butik’ kuruldu. Çınarcık Belediyesi tarafından kurulan “Sosyal Market ve Butikte” , gönüllülerin bağışladığı sıfır..

Çınarcık’ta Depremzedeler İçin Sosyal Market Kuruldu
Yayınlanma: Güncelleme: 261 views

Çınarcık Belediyesi tarafından kente gelen depremzedelerin tüm kıyafet, kişisel bakım, yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceği ‘Sosyal Market ve Butik’ kuruldu.

Çınarcık Belediyesi tarafından kurulan “Sosyal Market ve Butikte” , gönüllülerin bağışladığı sıfır ürünler, kurulan alanda kente gelen depremzedeleri bekliyor.

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından ölü ve yaralı sayısı her geçen gün artarken, on binlerce kişi de evini kaybedip, sokakta kaldı. Evlerini kaybedenler yakınlarının yanına ya da farklı illerde kendilerine gösterilen noktalara yavaş yavaş ulaşmaya başladı. Tüm eşyalarını, kıyafetlerini enkazda kaybeden ve Çınarcık’a gelen depremzedelerin ihtiyaçları, Çınarcık Belediyesinin kurmuş olduğu “Sosyal Market ve Butikten” karşılanıyor.

Çınarcık Belediyesi, deprem bölgesine gönderilmek üzere gelen yardımların toplandığı Hüdaverdi Aydın İlkokulu Spor Salonunda kentte gelen depremzedeler için “Sosyal Market ve Butik” kurdu. Kurulan alanda gönüllerin bağışladığı depremzedelerin kıyafet, kişisel bakım, yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceği kullanılmamış sıfır ürünler bulunuyor. Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediyesi tarafından Hüdaverdi Aydın İlkokulu Spor Salonunda kurulan “Sosyal Market ve Butiği” ziyaret ederek, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’den bilgi aldı.

Yardıma ihtiyacı olan daha fazla kişiye ulaşabilmek için çalıştıklarını söyleyen Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “Vatandaşlarımızın getirdiği malzemeleri gönüllülerimiz ve belediye personelimiz ile organize ediyoruz. Burada da deprem bölgesinden depremzedelerimizin kentimize gelişi başladı. İlçemizde de farklı otellere ve münferit olarak evlere geliyorlar. Gelen depremzedelerimizin birçoğu depremden çıktıkları kıyafetle buraya geldi. Onların anlık olarak tüm giyimlerini, kişisel bakım eşyalarını karşılayabileceklerini bir market ve butik kurduk. Gün içerisinde ekiplerimiz Çınarcık Kaymakamlığı tarafından kayıt altına alınan depremzedelerin ihtiyaçlarını kaldıkları yerde kendilerine teslim ediyorlar. ” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.