Çınarcık’ta “Karadeniz Şenliği” Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Yalova’nın Çınarcık ilçesi Hasanbaba Mesire alanında düzenlenen Karadeniz Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Karadeniz kültürün tanıtımı, yaşatılması, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık Genç Karadenizliler Derneğinin organize..

Çınarcık’ta “Karadeniz Şenliği” Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Yayınlanma: Güncelleme: 120 views

Yalova’nın Çınarcık ilçesi Hasanbaba Mesire alanında düzenlenen Karadeniz Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Karadeniz kültürün tanıtımı, yaşatılması, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık Genç Karadenizliler Derneğinin organize ettiği 3. Geleneksel Karadeniz Şenlikleri çevre illerdeki Karadenizli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

3. Geleneksel Karadeniz Şenliklerine Sakarya, Bursa, Kocaeli, Yalova ve İstanbul, başta olmak üzere birçok ilden çok sayıda vatandaş 3. Geleneksel Karadeniz Şenliklerine katılmak için Çınarcık’a geldi. 2 gün süren şenlikte Karadeniz’in yerel sanatçıları Apolas Lermi, Ersin Akpınar, Faruk Aydın, Hasan Pekin, Hızır Dinçer, İsmail Cumhur, Medet Şahiner, Murat Dede, Onur Bayraktar, Özkan Pekin, Sultan Murat Şahin, Utku Han katılan vatandaşlara Karadeniz rüzgarı estirdi.

Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Geleneksel Karadeniz Şenlikleri, Karadeniz yöresi sanatçılarının seslendirdiği şarkılar eşliğinde halk oyunları ve horon gösterileri yapıldı. Bunun yanında şenlikte, yöresel el sanatları ve yöresel gıda ürünleri de satışa sunuldu.

Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği Başkanı Murat Bayraktar’ın açılış konuşmasının ardından, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel konuşmalarını yaparak Karadeniz Şenliğine civar illerden katılan vatandaşlara hoş geldiniz dediler. Konuşmaların ardından Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği Başkanı Murat Bayraktar , belediye başkanlarına kemence hediye etti. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer şenliğe katılan misafirlere mıhlama ikram ederek, afiyet olsun dedi.

Çınarcık Hasanbaba Mesire alanında yapılan ve 2 gün sürecek şenlikte vatandaşlar doyasıya eğlendiler ve Çınarcık’ta kemence ve horonlarla Karadeniz rüzgarı esti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.