Çobankale’de Çalışmalar Devam Ediyor

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Çobankale kazılarının 7. yılında da önemli bulgulara rastlanmasını beklediklerini söyledi. Uzun, meşakkatli ve özverili bir çalışma ortaya konarak çok önemli bir tarihi kalıntının gün..

Çobankale’de Çalışmalar Devam Ediyor
Yayınlanma: Güncelleme: 94 views

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Çobankale kazılarının 7. yılında da önemli bulgulara rastlanmasını beklediklerini söyledi.

Uzun, meşakkatli ve özverili bir çalışma ortaya konarak çok önemli bir tarihi kalıntının gün yüzüne çıkartılmaya başlandığını dile getiren Oral, “Bu süreç içe yeni yeni objelere ve bilgilere ulaşmaya başladık. Bundan sonraki süreçte elde edilecek bilgi ve objeler o döneme dair daha net bilgiler verecek bize. Başta Doç. Dr. Selçuk Seçkin hocamız olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kazı çalışmaları sonrasında ortaya çıkacak olan eserlerin ilçemizin turizm potansiyeline de çok önemli katkıları olacaktır. İlçemiz sahip olduğu eserlerle bir turizm güzergâhı içerisine girmiş olacak. Yeni çalışma sezonumuzun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Restorasyona Başlanacak

Çobankale Kazı Başkanı Doç. Dr. Selçuk Seçkin ise alanın 2021 yılında cumhurbaşkanı kararnamesi devam eden kazılar kategorisine alındığını söyledi. Seçkin Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi olarak Altınova Belediyesi’nin sponsorluğunda, Kültür Varlıkları Müzeler Müdürlüğü’nün izni ile bu bölgede çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.