Ertan Şener Aday Adaylığını Açıkladı

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Ertan Şener yaptığı açıklamayla milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Şener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ”..

Ertan Şener Aday Adaylığını Açıkladı
Yayınlanma: Güncelleme: 180 views

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Ertan Şener yaptığı açıklamayla milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Şener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bir hükümetin başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunun nasıl ölçülmesi gerektiğini bizzat tarif eden Büyük Önderimiz Atatürk 1923 yılında yaptığı bir konuşmasında, “Hükümetin iki hedefi vardır. Biri milletin korunması, ikincisi milletin refahını temin etmek. Bu iki şeyi temin eden hükümet iyi, edemeyen fenadır” demiştir.

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin arifesindeyiz. Ülkemiz için beka sorunu haline gelmiş, çok büyük tehlikelerle karşı karşıyayız. Deprem, iklim krizi gibi doğal afetlerin yanı sıra sayıları milyonları bulan mülteci sorunu, sınır güvenliği ve Mavi Vatan’ın işgali gibi küresel ve bölgesel problemlere ilave olarak iliklerimize kadar hissettiğimiz ekonomik kriz karşısında 21 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarının çözümler üretemediği, bilimden ve gerçeklikten uzak olduğu gün gibi aşikârdır.

Ülkemizi ve demokrasimizi zora sokan ucube TEK ADAMLIK Sistemi iflas etmiştir. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılının arifesinde kaybedecek bir günümüz bile kalmadı. Ülkemizi acilen Atatürk’ün kuruluş ayarlarına döndürmemiz gerekiyor. Bilimin, liyakatin, katılımcılığın, şeffaflığın ve adaletin başta ülke yönetiminden toplumun her alanına dönmesini sağlamak zorundayız.

Atatürk’ün ‘Benim kentimdir’ dediği Yalovamız da özellikle son 20 yılda sorunları çözülemediği gibi üzerine yenileri eklendi. 1999 Depremi’nin üzerinden geçen 24 yıla rağmen hala güvenli binalarda ve güvenli bir kentte yaşamamız sağlanamadı. Sağlıklı bir kentleşme ve büyümeden uzak bir anlayışla İstanbul dışına gönderilen sektörlerin gelişi güzel hatta kontrolsüz serpiştirilmesi sonucu, turizm, mera, tarım ve orman alanlarımızı kaybettik.

Yıllardır iyi gününüzde kötü gününüzde yanınızda yer almaya çabalayan bir kişi olarak, kentimizin ve ülkemizin sorunlarının çözümü için var gücümle ve daha çok çalışabilmek için sizlerden yetki ve desteklerinizi talep ediyorum.

Bugün itibarıyla Memleket Partisi İl Başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliği görevlerimden istifa ederek, Milletvekilli Aday Adayı olduğumu açıklıyorum. Geçen yılları kaybetmiş olabiliriz ama değerli Genel Başkanımız’ın da dediği gibi; ‘Geleceğimizi geri alacağız!’

Yalovamız’ın gururu, ülkemizin umudu Memleket Partimizin Sayın Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce’ye ve değerli örgütümüze de hem İl Başkanlığım hem de adaylık süreçlerimde bana verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.