Esnaf Odası Başkanı Erbul’dan ‘Yöresel Ürünler’ Adı Altında Düzenlenen Fuarlara Tepki

Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Erbul, 3-4 ayda bir ’Yöresel Ürünler’ adı altında düzenlenen fuara tepki gösterdi. ’Yöresel Ürünler’ adı altında düzenlenen fuarların kente ekonomik açıdan bir fayda..

Esnaf Odası Başkanı Erbul’dan  ‘Yöresel Ürünler’ Adı Altında Düzenlenen Fuarlara Tepki
Yayınlanma: Güncelleme: 235 views
Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Erbul, 3-4 ayda bir ’Yöresel Ürünler’ adı altında düzenlenen fuara tepki gösterdi. ’Yöresel Ürünler’ adı altında düzenlenen fuarların kente ekonomik açıdan bir fayda sağlamadığını, aksine tüketicinin mağdur olduğunu söyledi.
Erbul sözlerine şöyle devam etti: “Esnaf ve sanatkarlarımız zor ve sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Kendi imkanlarıyla ayakta duran, vergisini sigortasını ve kirasını ödemekte zorlanan esnaflarımız fuarların açılması ile sıkıntıya girmiştir. Esnaflarımızdan gelen şikayetler de her geçen gün artmaktadır. Dün Fatih Caddesi sonundaydı, bugün Deprem Anıtı’nın orada, yarın şehrin tam göbeğinde mi bu fuarların düzenlenmesine izin verilecek? Kış sezonuna girdiğimiz şu günlerde piyasada yaşanan sıkıntıları da biliyoruz. Yalova esnafı burada ticaret yapıyor. Dükkan kirası, Bağ-kuru, reklam tabela vergileri, çalışanların maaşı ve sigortası gibi masrafları varken orada tezgah açanların bu masrafları yok. Ne vergisi var ne gideri var. Esnaflarımız sıkıntılı bir süreç yaşarken, bu fuarlar açılmasına izin vermek esnaflarımıza darbe vurmaktadır..Yalova halkından bu tarz organizasyonlara itibar etmemesini, yerel esnafımızdan alışveriş yapmasını rica ediyorum”
“Yöresel fuar diyorlar ama bu fuarlarda Yalova’nın yöresel ürünleri bile tanıtılmıyor”
“Yalova’da sürekli özellikle hemşehri derneklerinin organizatörlüğünde yöresel ürünler fuarları kuruluyor. Her sene birkaç sefer tekerrür ediyor. Yalova’da 25-30 dernek var. Her biri bu tarz fuar düzenlemek istese yılın 6 ayı fuarlarda geçecek demektir. Peki bu durumda Yalova Esnafının hali ne olacak? Yöresel Ürünler Fuarı diyorlar ama Yalova’mıza ekonomik açıdan bir mana ifade etmiyor. Buradaki arkadaşlarımızın çoğu dışarıdan geliyor, bazıları da çoğu malzemeleri buradan alıp satıyorlar. Yöresel ürünler adı altında buradaki esnaf ve sanatkarımıza zarar veriyor.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.