Halit Güleç Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Geçmiş dönem Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç Yalova Belediye Başkan Aday Adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanlığına başvuru yaptı. Güleç açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “31 Mart..

Halit Güleç Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu
Yayınlanma: Güncelleme: 77 views

Geçmiş dönem Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç Yalova Belediye Başkan Aday Adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanlığına başvuru yaptı. Güleç açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“31 Mart 2024’te Yerel Yönetimleri belirlemek üzere sandık başına gideceğiz. Hepinizin bildiği üzere 2009 yılından beri aktif siyaset yapmaktayım. 3 dönemdir Yalova Belediye Meclisindeyim. 2014 yılından 2020 yılına kadar da Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olarak 2014 ve 2019 yıllarında yapılan yerel seçimlerde birinci olarak çıktık. Yalova Belediyesi’ni üst üste aynı parti ve adayla kazanan tek parti olarak tarihe geçtik. Bu başarıyı elde eden ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Ancak bizim bu başarımız rakiplerimiz tarafından kolay hazmedilemedi. 2014 yılında seçim iptal ettirildi. 2019’da neredeyse tüm sandıklara itiraz edildi. Yenilgiyi kabullenip tebrik edemediler. Halkın iradesine saygı duymadılar. Ve 2020 yılında hepinizin malumu başarımızı hazmedemeyen AKP, yaptığı siyasi darbeyle seçimde kazanamadığı belediyeyi masa başı oyunlarla ele geçirdi.

Siyasi anlamda bu konuda bedel ödeyen isim ben oldum. Bu süreçte partimizin desteğini her zaman arkamızda hissettik. Partimizin ana kademesi yapılan operasyonun siyasi bir oyun olması sebebiyle bize her zaman sahip çıktı. Mahkeme 3 kez bilirkişi raporu istedi. 3’de bizim suçsuz olduğumuzu ortaya koydu. Belediye meclisi aracılığıyla soru önergesi verdik. Halit Güleç’e ne kadar zimmet çıktı belediyeye ne kadar ödeme yapacak dedik. Tek kuruş dahi tarafıma ödeme emri gelmedi. Bana ödetilmek istenen bedel her ne olursa olsun hiçbir zaman susmadım. Halkımızın bize verdiği oylara sahip çıkarak her zaman aktif ve etkin bir muhalefet görevini sürdürdüm.

2 yılı aşkın süredir, 15 kişilik proje ekibimle ve 200 kişilik çalışma grubumla seçimlere hazırlanıyoruz. Stratejik Planımız hazır. 14 Mahallemizin tamamında çalışmalarımız tamam. Cadde cadde, sokak sokak, hane hane çalıştık. 6 ana başlık altında toplam 100 adet proje hazırladık.

Yalova Belediyesi’nin şuan ki hem ekonomik durumunu hem de idari durumunu çok iyi biliyoruz. Rutin belediyecilik hizmetleri dahi doğru düzgün yürütülemiyor. Bizim dönemimizde projeleri hazırlanan ihale aşamasına gelmiş ana ishale hattı gibi, temizlik araçları gibi birçok konuyu sahiplenerek kendileri yapıyormuş gibi algı yürüttüler. Geçmişte birçok konuda örnek gösterilen Yalova Belediyesi artık aynı konularda sınıfta kalıyor. Belediye alınan kredilerle, satılan plakalardan, arsalardan elde edilen gelirlerle yönetiliyor. Yalova Belediyesi’ni nasıl geçmişte tek bir kredi dahi almadan tüm personel maaşlarını zamanında ödeyerek örnek bir belediye yaptıysak yine ekibimizle birlikte aynı başarıyı tekrarlayacağız.

31 Mart 2024’te yeniden sandık başına gideceğiz. AKP’nin adaletini hepimiz biliyoruz. Halkımız yaşanan bu tiyatroya dur diyecek çünkü biz halkımızın adaletine güveniyoruz. 3. Kez parti örgütümüzle, birlik ve beraberlik içerisinde Yalova Belediyesi’ni kazanacağız. Bugün yapmış olduğum aday adaylık başvurusu da bunun ilk ateşi. Halkımıza olan inancımız da, seçimi yeniden kazanacağımıza olan inancımız da tam.

31 Mart’ta “Halkın Adaleti Yeniden Tecelli Edecek” ve seçimi kazanan biz olacağız.  “

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.