İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Dönüştürme Protokolü İmzalandı

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çınarcık Belediyesi arasında İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine dönüştürme protokolü imzalandı. Geçtiğimiz günlerde Mavi Deniz Atıksu Arıtma Tesisini ileri biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine dönüştürmek için fizibilite..

İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Dönüştürme Protokolü İmzalandı
Yayınlanma: Güncelleme: 281 views

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çınarcık Belediyesi arasında İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine dönüştürme protokolü imzalandı.

Geçtiğimiz günlerde Mavi Deniz Atıksu Arıtma Tesisini ileri biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine dönüştürmek için fizibilite çalışması yapılmıştı. Bugün Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay bir araya gelerek, Mavi Deniz Atıksu Arıtma Tesisini ileri biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine dönüştürme protokolünü imzaladılar.

Çınarcık’a hayırlı olması temennisinde bulunan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, desteklerinden dolayı AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Mavi Deniz Atıksu Arıtma Tesisinin havalandırmalı aktif çamur prosesiyle çalışan tesisin modernizasyonu ve iyileştirilmesi için düğmeye bastık. Yıllarca süre gelen Çınarcık’ın kanalizasyon alt yapısında köklü bir değişiklik yapmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Yapacağımız çalışma ile bölgenin atık su arıtma kapasitesini artırarak çevresel etkiyi en aza indirmeyi hedefliyoruz. Yapacağımız proje ile ileri teknoloji ve biyolojik arıtma yöntemleriyle, su kaynaklarının korunması ve çevre içinde önemli bir katkısı olacaktır. Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Projemiz Çınarcık’ımıza, doğamıza, insanımıza ve doğada yaşayan tüm canlılarımıza hayırlı olsun” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.