Kaşıkçı: “Giderayak Yine Satıyor”

Çiftlikköy’de 10 senedir olduğu gibi yerel seçimlere 5 ay kala da değişen bir şey yok. İlk döneminde su altyapısı, bir kafeterya ve düğün salonunun ekmeğini yiyen Ali Murat Silpagar, son..

Kaşıkçı: “Giderayak Yine Satıyor”
Yayınlanma: Güncelleme: 63 views

Çiftlikköy’de 10 senedir olduğu gibi yerel seçimlere 5 ay kala da değişen bir şey yok. İlk döneminde su altyapısı, bir kafeterya ve düğün salonunun ekmeğini yiyen Ali Murat Silpagar, son 5 yılını da sadece bir çay bahçesini restore ederek geçirdi. Ancak Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, istikrarını tek bir konuda sürdürüyor. Durmadan, dinlenmeden arsa satmaya devam ediyor.

Üstelik bu sefer, yerel seçimlere sadece 5 ay kalmışken giderayak satıyor. Sayın Silpagar’ın son marifetlerine şöyle bir bakalım:

Çiftlik Mahallesi Gençlik Caddesi üzerinde bulunan ihalesi 11.10.2023 tarihinde yapılacak, toplam muhammen bedeli 59.150.00,00 TL olan 6 adet arsa( 5.915,06 m2) ve Sultaniye Mahallesi Fırtına Caddesi Bayır Mevkii’nde bulunan 18.10.2023 tarihinde ihalesi yapılacak muhammen bedeli 23.014.800,00 TL olan 1 adet arsa(4.692,96 m2).

30 Mart 2014 tarihinde göreve gelen Ali Murat Silpagar, bugüne kadar denizin içine ada yapmaktan tutun da envai çeşit tesisin sözünü Çiftlikköylülere verdi. Yüzde 90’ını tutmadığı sözlerin üzerine düzenli olarak belediyenin, yani Çiftlikköy halkının arsalarını haraç mezat satmayı sürdürdü.

Son 2019 yerel seçimleri öncesi mahalle mahalle gezip kahvaltı sofralarında onlarca projenin sözünü veren Silpagar, vatandaşımızın gözünü boyamaya çalışmıştı. İnsan ister istemez soruyor kendi kendine acaba Sayın Silpagar, asla yapmayacağı projeleri yine göz alıcı görseller ve ihtişamlı yemeklerle vatandaşa mı pazarlayacak? Arsaların satışından gelecek geliri bu yemeklerde çarçur mu edecek?

Çiftlikköy’ün nüfusu 50 bini geçmişken, bu büyümeyle birlikte her geçen gün çözülmesi gereken problemleri artıyorken, ilçe halkımız ciddi yatırımlara ihtiyaç duyuyorken bu arsa satışlarından gelecek para nereye harcanıyor inanın merak ediyoruz.

Çiftlikköy’lü hemşerilerimiz daha yakın zamanda vergi borçlarına karşı devrettiğiniz 150 milyon değerindeki Çiftlikköy’ün camilerini, okullarını, sağlık ocaklarını unutmadığı gibi apar topar satışa çıkardığınız bu yerleri de unutmayarak sizlere en güzel cevabı 2024 yerel seçiminde sandıkta verecektir.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.