Kentin Zirvesinden Altınova Çıkarması

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, beraberindeki il müdürleri ve bürokratlarla birlikte Altınova ilçesine adeta çıkarma yaptı. Hem muhtarlar hem de kadın derneklerinin temsilcileriyle buluşup, sorunları ilk ağızdan dinleyen Vali Kaya,..

Kentin Zirvesinden Altınova Çıkarması
Yayınlanma: Güncelleme: 61 views

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, beraberindeki il müdürleri ve bürokratlarla birlikte Altınova ilçesine adeta çıkarma yaptı.

Hem muhtarlar hem de kadın derneklerinin temsilcileriyle buluşup, sorunları ilk ağızdan dinleyen Vali Kaya, ilçeye kazandırılan hizmetler nedeniyle Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a da teşekkür etti.

Bilgi aldı

Yalova’da sık sık yaptığı saha ziyaretleri ile vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Dr. Hülya Kaya’nın son durağı Altınova ilçesi oldu. Beraberindeki bürokratlarla birlikte Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret eden Vali Kaya, ilçeye kazandırılan hizmetler hakkında bilgi aldı. Daha sonra muhtarlar ve kadın derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen Vali Kaya, vatandaşların sorun, şikâyet ve taleplerini dinledi. Temasları kapsamında Altınova Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni de gezen Vali Kaya, hem kaymakamlık hem de belediye marifetiyle ilçede önemli hizmetler yapıldığının altını çizdi.

Yıldız gibi parlıyor

Altınova’nın, Yalova’nın en güzel ilçelerinden biri olduğunu dile getiren Vali Kaya, “Hem kaymakamlığımızın, hem belediye başkanımızın yapmış olduğu çalışmalarla Altınova bir yıldız gibi parlıyor. Özellikle burası çok sayıda hem yabancı hem de Türk turistlerin çok geldiği, uğrak yerlerinden birisi. 250’nin üzerinde kuş çeşidinin gözlemlenebildiği hem de tıbbi aromatik bitkilerin toplanması, paketlenmesi ve tadımının gerçekleştirildiği ender yerlerden birisi. Bunun dışında ciddi yatırımlar da burada devam ediyor. Tabii umuyoruz ki inşallah burası gelecekte hem sanayinin hem tarımın, hem turizmin birleştiği daha da büyüyen bir Altınova bekliyoruz. Nüfusu da katlanarak büyüyor. Tabii bu gelişimiyle beraber Türkiye’nin herhalde ender yerlerinden birisi haline gelecek. Ben arkadaşlarınızı tebrik ediyorum çalışmalarından dolayı” diye konuştu.

Yatırımlar anlatıldı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da gün boyunca hem vatandaşlarla toplantılar yaptıklarını hem de belediye ve kaymakamlık tarafından yapılan yatırımlar hakkında Vali Kaya’yı bilgilendirdiklerini söyledi.

İlçenin mevcut sorunları ve çözüm yolları ile ilgili fikir teatisinde bulunduklarını kaydeden Başkan Oral, “Vatandaşlarımızın taleplerini aldık. Zaten bildiğimiz sorunlar. Onlarla ilgili çalışmalarımızın birçoğu başlamıştı zaten, devam ediyor. İnşallah sonuçlandırmak üzere bununla ilgili fikir birliğine vardık” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.