“Kuş Oteli Göz Bebeğimiz”

Her yıl ekim ayının ilk haftasında tüm Avrupa’da düzenli olarak gerçekleştirilen, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” bu yıl da Doğa Derneği katkılarıyla ülkemizde gerçekleştirildi. Kuş gözlemcisi Çağan Abbasoğlu eşliğinde çevre illerden..

“Kuş Oteli Göz Bebeğimiz”
Yayınlanma: Güncelleme: 53 views

Her yıl ekim ayının ilk haftasında tüm Avrupa’da düzenli olarak gerçekleştirilen, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” bu yıl da Doğa Derneği katkılarıyla ülkemizde gerçekleştirildi.

Kuş gözlemcisi Çağan Abbasoğlu eşliğinde çevre illerden gelen kuş gözlemciler, Yalova Altınova Hersek Lagününde, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” etkinliğini gerçekleştirildi.

Türkiye ayağı Hersek Lagününde

Her yıl ekim ayının ilk haftasında tüm Avrupa’da düzenli olarak gerçekleştirilen, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” bu yıl da Doğa Derneği katkılarıyla Hersek Lagününde Türkiye ayağı olarak gerçekleştirildi.

Kayıt altına alındı

Altınova belediyesi Kuş Gözlemcisi fatih Bülbül etkinlikle ilgili ayptığı açıklamada, “Gözlem çalışmasında toplamda 75 tür gözlenerek kayıtlara geçirildi. Alanın en renkli ve önemli kuşlarının başında gelen flamingoların geçmiş istatistiklere bakıldığında bu günlerde 550-700 birey olarak gözlenmesi sevindirici bir gelişme oldu. Ayrıca mevsim itibarıyla iki birey Hazar Sumrusu yanında yine iki birey Kıyı Çamurçulluğu, Hersek Lagününün ne denli değerli olduğunu ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.