Mama ve Kompos Merkezi Gözbebeği Oldu

Marmara Bölgesinde ilk ve tek olma özelliği taşıyan Altınova Belediyesi Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezine inceleme ziyaretleri devam ediyor. Yalova Çiftlikköy Belediyesi teknik heyeti, Kompost ve Sokak Hayvanları..

Mama ve Kompos Merkezi Gözbebeği Oldu
Yayınlanma: Güncelleme: 62 views

Marmara Bölgesinde ilk ve tek olma özelliği taşıyan Altınova Belediyesi Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezine inceleme ziyaretleri devam ediyor.

Yalova Çiftlikköy Belediyesi teknik heyeti, Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İncelemelerde bulundular

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Nuh Kutluca, İklim Değişikliği Ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras, Yapı Kontrol Müdürü Orbay Öztürk ve Veteriner Naci Arık, Altınova Belediyesi Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezinde incelemelerde bulundular. Altınova Belediyesi Çevre Mühendisi Çağrı Gürol, Çiftlikköy Belediyesi yetkililerine tesis hakkında bilgi verdi.

Sıfır Atık Projesi

Tesisin Sıfır Atık Projesi çerçevesinde faaliyete geçtiğini ifade eden Altınova Belediyesi Çevre Mühendisi Çağrı Güro, “Tersanelerimizin yemek artıklarının çöpe gitsin istemiyoruz. Bu tesiste sokak hayvanlarımız için son derece kaliteli mamalar üretiyoruz.

Ücretsiz dağıtılacak

Tesisimizde aylık yaklaşık 1 ton aylık mamamız çıkacak. Bunun yaklaşık yüzde 20’sini kendi barınağımızda kullanacağız. Geri kalan yüzde 80’nini hayvan severlerimize ücretsiz olarak belli bir kota dâhilinde dağıtacağız” diye konuştu.

Kompost tesisinde ise pazaryeri ve bahçelerdeki sebze ve meyve atıklarından gübre üretiliyor. Bu gübreleri de vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyoruz” diye konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.