Minik Öğrencilere ‘Hoş Geldiniz’ Çiçeği

Altınova’da, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende Vakıfbank İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, 1. Sınıf öğrencilerine ‘Hoş geldiniz’ çiçeği verdiler. Eğitim öğretim yılının başlama töreninin..

Minik Öğrencilere ‘Hoş Geldiniz’ Çiçeği
Yayınlanma: Güncelleme: 75 views

Altınova’da, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törende Vakıfbank İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, 1. Sınıf öğrencilerine ‘Hoş geldiniz’ çiçeği verdiler. Eğitim öğretim yılının başlama töreninin ardından ilçe protokolü, öğrencilerle bir araya geldi. Özellikle bu ilk kez ders başı yapan öğrencilerin heyecanına ortak olan protokol üyeleri, miniklerle sohbet ettiler.

26 okulda 445 eğitim kadrosu

Altınova’da 5 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğretime başladığını dile getiren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, “2’si özel olmak üzere 6 anaokulu, 8 ilkokul, 9 ortaokul ve 3 lise olmak üzere toplam 26 okulda 445 eğitim kadrosuyla yeni eğitim ve öğretime girmiş bulunmaktayız. Eğitim akanında ilçemizde hiçbir noksanlık ve aksaklık bulunmamaktadır” diye konuştu.

“Gelecek sizlerin”

Törende konuşan Altınova belediye Başkan Vekili Bilal Ok, “Yeter ki sizler okuyun, gelecek sizlerin. Sizlerin iyi yetişmesi lazım. Gelecek sizlerin, memleket sizlerin. Sizlerin gözlerinde güzel bir memleket, güzel bir Türkiye görüyoruz. Gözlerinizde; dünyaya, bölgeye hâkim olan, bölgesel güç olan, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan bir Türkiye’yi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hükümetimizin desteğiyle”

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlçemizdeki imkanlar her geçen gün artıyor. Ancak öğrenci sayımız da artıyor. Yeni binalara ihtiyacımız var Bu konuda Sayın İlçe Başkanımızla, milletvekillerimizle, İl Başkanımızla birlikte Bakanlığımızla yaptığımız istişareler sonunda şu anda Anadolu Lisemizin inşaatı başlıyor. İmam Hatip Lisemizin inşaatı başladı.

“Yeni ilköğretim inşaat seneye”

İnşallah ilköğretim okulu için de Hürriyet Mahallemizde seneye buraya yaparak bira daha rahatlamış olacak. İlçemizin büyümesine biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Hükümetimizin desteğiyle bunu sağlamış olacağız. Biz de elimizden geldiği desteğimiz sürdürmeye devam edeceğiz. İyi bir eğitim dönemi diliyorum.

Sınıf birincilerine bisiklet

Pandemimden dolayı bisiklet verememiştik. Bu sene vereceğiz. Derslerinize iyi çalışın. Sınıf birincilerine bisiklet vereceğiz. Başarı çok iyi olur, öğretmenleriniz de bize bu yönde bir talep gelirse biz de biraz bu sayıyı arttırabiliriz” diye konuştu.

“Gelecek sizlerin, memleket sizlerin”

Devletin eğitim ve öğretime her türlü imkânı sağladığını dile getiren Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Biliyorsunuz, Sayın Bakanımız da daha önce açıklama yaptı normal ders kitapları veriliyordu, şimdi kaynak kitapları da devletimiz tarafından veriliyor. Biz çocukluğumuzda büyüklerimizin kitaplarını ve defterlerini kullanırdık. Şimdi Allah’a şükür devletimizin imkânıyla normal kitapları bırakın artık yardımcı kitaplar da dağıtılmaya başlandı. Yani devlet olarak; velilerimize, anne-abalarımıza eğitimle ilgi masraf yaptırmamaya çalışıyoruz.

“Gözlerinizde görüyoruz”

Yeter ki sizler okuyun, gelecek sizlerin. Sizlerin iyi yetişmesi lazım. Gelecek sizlerin, memleket sizlerin. Sizlerin gözlerinde güzel bir memleket, güzel bir Türkiye görüyoruz. Gözlerinizde; dünyaya, bölgeye hâkim olan, bölgesel güç olan, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan bir Türkiye’yi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hoş geldiniz çiçeği”

Altınova Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen törene; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan

Zafer, İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı, Altınova Belediye Meclis üyesi Hasan Karabacak, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova İlçe Emniyet Amiri Yavuz Kartav, daire amirleri ve veliler katıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.