Müdür Parıldar’dan Dünya Arı Günü Mesajı

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar 20 Mayıs Dünya Arı Günü münasebetiyle Yalova’lı Arıcıların Arı Günü’nü kutladı. Suat Parıldar yayınladığı mesajda; “20 Mayıs Dünya Arı Günü. Ekosistemin devamının..

Müdür Parıldar’dan Dünya Arı Günü Mesajı
Yayınlanma: Güncelleme: 117 views

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar 20 Mayıs Dünya Arı Günü münasebetiyle Yalova’lı Arıcıların Arı Günü’nü kutladı.

Suat Parıldar yayınladığı mesajda; “20 Mayıs Dünya Arı Günü. Ekosistemin devamının en önemli unsuru olan arılara, hayatımızı, gıdamızı borçluyuz. Dünyanın artan nüfusunu besleyebilmek, insanlığın ilerlemesini ve refahını sağlamak için çeşitli, her zamankinden daha fazla dengeli ve kaliteli gıdaya ihtiyacımız var.

Arılar, yüksek kaliteli arı ürünler, gıda (bal, arı sütü ve polen), sağlık ve diğer sektörlerde kullanılan diğer ürünleri (balmumu, propolis, bal arısı zehiri) sağlamadaki rolleriyle de önemli ama işi çok daha fazla.

İyi bir ekosistemin en önemli göstergesi arılar, içinde bulunduğumuz gıda krizi ve iklim değişikliği etkilerini aşabilmek için de hayati öneme sahip.

Ekolojik dengenin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasının ayrılmaz bir parçası olan arılar gıda güvenliğinde, birçok bitkinin hayatta kalmasının ve üremesinin sağlanmasında, ormanların yenilenmesinin desteklenmesinde, sürdürülebilirliğin ve iklim değişikliğine uyumun teşvik edilmesinde, tarımsal üretimlerin niceliğinin ve kalitesinin iyileştirilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Bu vesileyle Yalova genelinde arıcılıkla uğraşan tüm arıcılarımızın “Dünya Arı Günü” nü kutlar, bereketli ve bol verimli günler dileriz” dedi..

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.