Oral: “Vizyon Şehir İnşa Ediyoruz”

Dünya Şehircilik Gününü kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yeni Türkiye Yüzyılına yakışır vizyon Altınova’yı inşa ediyoruz” diye konuştu. Eşsiz doğası, turizmi, tarihi, tarım ve sanayi kimliği ile Yalova’nın..

Oral: “Vizyon Şehir İnşa Ediyoruz”
Yayınlanma: Güncelleme: 142 views

Dünya Şehircilik Gününü kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yeni Türkiye Yüzyılına yakışır vizyon Altınova’yı inşa ediyoruz” diye konuştu.

Eşsiz doğası, turizmi, tarihi, tarım ve sanayi kimliği ile Yalova’nın gözde ilçesi Altınova’da alt yapı ve yol çalışmaları için seferberlik ilan edildiğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Güçlü Türkiye hedefleri doğrultusunda Altınova olarak ilk günkü aşkla hizmet ediyoruz” diye konuştu.

“Medeniyetlerin simgeleri, kentlerdir”

Medeniyetlerin simgesinin kentler olduğunu ifade eden Başkan Oral, “Şehircilik, bir yerleşim biriminde yaşayan insanların ortak temel gereklerinin giderilmesi ve birlikte yaşam düzeninin oluşturulmasına dönük her türlü fiziki, sosyal ve kültürel çalışmaların tamamıdır

“Bir bütün olarak ele alıyoruz”

Elektrik, su, yakıt gibi ev içini ve sokak- cadde, meydan planlaması ile bu planlama sonrası ortaya çıkan tüm sonuçların düzenlenmesi söz konusudur. Bu nedenle şehircilik yalnızca belediyelerin değil, siyasi yönetimlerin ve aktif katılımla halkın kendisinin birlikte ve bir bütün olarak ele almaları gereken bir konudur. İşte bu nedenle biz, Altınova’da hükümetimizden aldığımız destek ve ilçe dinamiklerin el ele vermesiyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Çevresel değerlere duyarlı, daha güvenli, daha yeşil, daha yaşanabilir şehirler oluşması umuduyla Dünya Şehircilik Günü Kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.