Sebze Üreticilerine 52 Bin 550 Adet Hıyar Fidesi Dağıtıldı

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Yalova Seralarında Hıyar Üretimini Artırma Ve İyi Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında çiftçilere hıyar fidesi dağıtıldı. Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKE) kapsamında büyük..

Sebze Üreticilerine 52 Bin 550 Adet Hıyar Fidesi Dağıtıldı
Yayınlanma: Güncelleme: 181 views

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Yalova Seralarında Hıyar Üretimini Artırma Ve İyi Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında çiftçilere hıyar fidesi dağıtıldı.

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKE) kapsamında büyük kentlerin sebze ihtiyacının yakın üretim havzalarından düşük lojistik maliyetlerle karşılanması amacıyla Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yalova Seralarında Hıyar Üretimini Artırma Ve İyi Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında 21 çiftçiye 52.550 adet hıyar fidesi dağıtıldı.

% 25’i çiftçi katkısı, %25 yerel katkı, % 50‘i si de Bakanlık desteği olan ve toplam bütçesi 1.021,553 TL olan projede 15 Hazirana kadar toplam 230.000 adet hıyar fidesi çiftçilere dağıtılacak.

Ayrıca 2023 bahar döneminde sebze projeleri kapsamında da 26 Nisan 2023 tarihinde 160.000 adet biber fidesi dağıtımı yapılacak.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.