TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova’daydı

TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Yalova’da balıkçı barınaklarını inceleyerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Marmara Bölgesi’nde yapılan çalışma çerçevesinde Yalova’ya geldi…

TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Yalova’daydı
Yayınlanma: Güncelleme: 140 views
TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Yalova’da balıkçı barınaklarını inceleyerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.
TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Marmara Bölgesi’nde yapılan çalışma çerçevesinde Yalova’ya geldi. Komisyon üyeleri ilk olarak 18-19 Kasım gecesi meydana gelen fırtınadan zarar gören Çınarcık ve Esenköy balıkçı barınaklarında incelemelerde bulundu. Komisyon üyelerine Vali Vekili Mehmet Bahattin Atçı, Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel ve ilgili kurum müdürleri de eşlik etti. Esenköy’de midye yetiştiricilerinden çalışmaları hakkında bilgi alan komisyon üyeleri, sonrasında Yalova Balıkçı Barınağı’na giderek inceleme gerçekleştirdi.
Ardından Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu tarafından istişare toplantısı gerçekleştirildi. Balıkçıların katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Komisyon Başkan Vekili ve AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu olarak bugün burada araştırmalarımızı yapıyoruz. Bu araştırmalarda maksat her gün gelişen ve gittikçe farklı ve yeni faaliyet alanları oluşan, denizcilik sektöründe hem balıkçılık hem midyecilik hem kafes balıkçılığı, karasal balıkçılık, bunların işlenmesi, muhafaza edilmesi, ihracatı, bunları sağlıklarıyla ilgili durumlar, barınaklar, limanlar, altyapılar üstyapılar, çevre sorunları, turizmle bağlantısı, avlanma takvimi velhasıl sektörün kendisine ait birçok gelişen sorunları var. Yeni yeni sektörler, alanlar ve değişen teknolojik imkanların getirdiği farklı faaliyetler ortaya çıktıkça sorun dediğimiz ama ihtiyaç olarak da nitelendirdiğimiz bazı hususlar gündeme geliyor. Bu hususların tespit edilmesi, ardından teşhislere bağlanması sonuçta bu sistemin işletilebilir hale getirmesi de elbette ki yetkilerin görevi. Komisyon olarak biz de bu vesileyle buradayız” dedi.
Konuşmanın ardından balıkçılar söz alarak komisyon üyelerine yaşadıkları sıkıntıları ve taleplerini dile getirdiler.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.