Tutuk, “18 Mart Tarihi Bir Kahramanlık Destanıdır”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. “18 Mart Çanakkale Zaferi; Şanlı Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim..

Tutuk, “18 Mart Tarihi Bir Kahramanlık Destanıdır”
Yayınlanma: Güncelleme: 19 views

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. “18 Mart Çanakkale Zaferi; Şanlı Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini tüm dünyaya gösterdiği bir zaferdir” diyen Başkan Tutuk, mesajına şöyle devam etti;

“Çanakkale Zaferi, Türk milletinin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini dünyaya bir kez daha ilan ettiği büyük ve tarihi bir kahramanlık destanıdır.

Fedakârlığın zirveye ulaştığı bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, yok edilmek istenen bir milletin, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya gösteren bir kahramanlık öyküsüdür. Canlarını feda etme uğruna, geri dönmeyi düşünmeden kahramanca mücadele eden ecdadımız sayesinde bugün bu topraklarda hür bir şekilde yaşamlarımızı idame ettiriyoruz.

Bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize, gazilerimize şükran borcumuzu ödemek, vatanımızı ve bayrağımızı her koşulda müdafaa etmek için dün olduğu gibi bugün de yarın da mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden kahramanlarımızı, yurt içinde ve yurt dışında vatanın bağımsızlığı uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.