Tutuk Yeniden Deprem Bölgesinde

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesiyle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a ziyarette bulundu. Daha önce arama-kurtarma ekiplerinin koordinesi için bölgeye giden Tutuk, yeniden afet bölgesine..

Tutuk Yeniden Deprem Bölgesinde
Yayınlanma: Güncelleme: 225 views

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesiyle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a ziyarette bulundu. Daha önce arama-kurtarma ekiplerinin koordinesi için bölgeye giden Tutuk, yeniden afet bölgesine giderek afetzede vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlk olarak Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne giden Tutuk, Yalova Belediyesi’nin depremin yaralarının sarılması için yapılacak tüm çalışmalar içerisinde yer alacağını bildirdi.  Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Sarıduman, Volkan Dadaloğlu ve Bahaddin Erbay’ın da yer aldığı ziyarette depremzede vatandaşlarla bir araya gelen Tutuk, “Gün, birlik ve dayanışma günüdür. Gün, yardımlaşma günüdür” dedi.

“Birbirimizle Yardımlaşma Günü”

Depremzedeler için Yalova’da devlet-millet olarak seferber olduklarını belirten Tutuk, “Depremin yaşandığı saatten itibaren çalışmalarımızı yoğunlaştırarak deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan gıda, yiyecek başta olmak üzere tüm ihtiyaçları hemşerilerimizin desteğiyle toplayarak deprem bölgesine gönderdik. Şimdi yaralarımızı sarma zamanı. Bu günler insani olarak birbirimizle yardımlaşma günüdür, dayanışma günüdür. Elimizde ne varsa bölüşme günüdür” ifadelerine yer verdi.

Tutuk, burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki koordinesinde depremin yaralarının sarılması için farklı il ve ilçelerden belediye başkanları ile bir araya gelecek.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.