Tutuk: “Yıl Biter Yatırımlarımız Bitmez”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’nın gelişimine, güzelleşmesine katma değer katacak ve sorunları bertaraf edecek çalışmalara önderlik etmeye devam ediyor. Yıllara yenik düşen üst ve altyapıdaki sorunlar tek tek..

Tutuk: “Yıl Biter Yatırımlarımız Bitmez”
Yayınlanma: Güncelleme: 273 views

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’nın gelişimine, güzelleşmesine katma değer katacak ve sorunları bertaraf edecek çalışmalara önderlik etmeye devam ediyor. Yıllara yenik düşen üst ve altyapıdaki sorunlar tek tek giderilirken yeni çalışmalara da olanak sağlanıyor.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Yalova’da, göreve geldiği ilk günden beri daima ileriyi görerek Yalova Belediyesi’nin çalışmalarını yöneten Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, yapılan yatırımları da yerinde inceliyor. Geçtiğimiz günlerde devam eden çalışmaları Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Bahaddin Erbay ve Volkan Dadaloğlu ile çalışmalardan sorumlu müdürlerin eşliğinde gezen Başkan Vekili Tutuk, yapılan hizmetler ile ilgili de tek tek bilgiler aldı.

“Bu Şehri Yakından Tanıyoruz”

İnsan odaklı hizmet anlayışıyla çalışma yürüttüklerini ve bir Yalovalı olarak şehrin sorunlarını yakından bildiklerini söyleyen Tutuk, “Gönül Belediyeciliği ile hizmet üreten belediyemiz sayesinde Yalova’mızın yıllardır çözülemeyen sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor, şehrimizi tarihin en büyük yatırımlarıyla buluşturuyoruz. Borç yükünden kurtardığımız belediyemiz, artık tarihin en büyük yatırımlarını yapar hale geldi. Bizler bu şehri biliyoruz, şehrimizin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çözümler üretiyoruz” dedi.

Safran Deresi Islah Çalışmaları Tam Gaz

Bölgeyi modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmaların hızla devam ettiği Safran Deresi’nde incelemelerde bulunan Tutuk, “Safran Deresi’nde 1200 metre çift taraf kargir duvarlı dere ıslah çalışmamız için ekiplerimiz seferber olmuş durumda. 200 metrelik imalat işlemi tamamlandı. Çalışmalarımız, Adnan Menderes Mahallemizde tamamladığımız 2. Etap Bisiklet ve Yürüyüş Yolumuzun güzergahı üzerinde devam ediyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte su taşkınlarını ortadan kaldırmış olacağız. Akabinde ise çevre düzenlemelerine ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

Kar Sokak’ta Altyapı Elden Geçiyor

“Bayraktepe Mahallesi Kar Sokak’ta doğal sebeplere bağlı olarak altyapıda oluşan sorunu ortadan kaldırıyoruz” diyen Tutuk, “Kar Sokak’ta 400 metrelik alan içerisinde ekiplerimiz, bozulan altyapıyı onarmak ve daha iyi hale getirebilmek için çalışmalarına devam ediyor. 100 metrelik alanda ekiplerimiz, çalışmalarını tamamladı. Oluşabilecek aksaklıkların önüne geçti. Kısa sürede geri kalan çalışmaları da tamamlayarak sokağımızı, yeni kimliğine kavuşturacağız” dedi.

Dere Mahallesi’ne Çok Amaçlı Spor Sahası ve Tretuvar Çalışması

Şehrin her mahallesinde yapılan parkların, spor aletleri ve sahalarının yanında çok amaçlı spor sahaları (Basketbol, voleybol, futbol) da gençlerin kullanımına sunulmak üzere birer birer tamamlanıyor. Millet caddesinde ise tretuvar çalışmalarında neredeyse sona gelindi. devam eden tretuvar çalışmasında, 1500 metrekare alanda ve 400 metre uzunluğunda kaldırım yenileme çalışmamız devam etmektedir.

‘Gençlerimiz çok beğenecek’ diyerek sözlerine başlayan ve konu hakkında bilgiler veren Tutuk, “Yapımı devam eden çok amaçlı sahalarımız özellikle gençlerimizin uğrak noktası haline gelecek. İster voleybol, isterlerse basketbol oynayabilecekler. Çocuklarımızın sosyalleşmesi, kötü alışkanlıklardan kurtulması için parklarımızı, günümüz şartlarına göre yeniden dizayn ediyor ve düzenliyoruz. Yapımı çok yakında tamamlanacak olan sahamızın, şu anda tretuvar ve saha aydınlatma çalışmaları yapılıyor. Bunun gibi 4 lokasyonda daha saha yapım çalışmalarımız devam etmekte” dedi.

Millet Caddesi ile ilgili de bilgiler veren Tutuk “Dere Mahallemizin en işlek caddesini yeni kimliğine kavuşturmak için ekiplerimiz hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. 400 metre uzunluğundaki 1500 metrekarelik alanda, zamana yenik düşen kaldırımlar yenileniyor. Tabiri caiz ise kilim gibi serilen yeni kaldırımlarımızla mahallemizin albenisi artacak” şeklinde konuştu.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne Yeni Halı Saha

“Yalova’da hizmetimizin gitmediği nokta kalmayacak. Üstüne katlanarak devam edecek” diyerek Yalova için elinden gelenin de fazlasını yapma gayretinde olduğunu açıkça belirten Tutuk, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için ne yapsak az. Onların mutluluğu bizlerin de mutluluğudur. Mustafa Kemal Paşa Mahallemizi her ziyaretimizde özellikle çocuklarımızın temel isteği

haline gelen halı sahamızı da tamamlamak üzereyiz. Halı sahanın etrafına oturma alanları ve sosyal tesis yapılması içinde 1700 metreküp taş istinat duvarının yapımı da tamamlandı. Saha zemininin teşkili için 3000 metreküp toprak kazısı yapıldı. Bunun gibi 2 lokasyonda daha halı saha çalışmamız devam ediyor. Spor sahaları için çalışmalarımız tamamlandığında, ilimiz toplamda 4 adet çok amaçlı spor sahasına ve 3 adet halı sahaya kavuşmuş olacak” dedi.

Gençler Kay Kay Parkına Kavuşuyor

Öte yandan 17 Ağustos Parkı’nda gençlerin talepleri üzerine Yalova Belediyesi tarafından Kay Kay Parkı yaptırılıyor. Açılışı bir törenle yapılacak olan park, gençlerin yeni buluşma noktası olacak.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.