Ulaşım Müdürlüğü Çalışmalarını Hızlandırdı

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yaya ve araçların trafikte güvenli bir şekilde hareket etmeleri için çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde, sokaklarda yaya ve..

Ulaşım Müdürlüğü Çalışmalarını Hızlandırdı
Yayınlanma: Güncelleme: 123 views

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yaya ve araçların trafikte güvenli bir şekilde hareket etmeleri için çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde, sokaklarda yaya ve araç trafiğinin sağlıklı bir şekilde sağlanması için uyarı levhalarının montajı ile sinyalizasyon sistemlerinin bakım ve onarımları gibi birçok çalışma Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor.

Tüm Tabelalar Yalova Belediyesi Tabela Atölyesinde Yapılıyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Yalova Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü yetkilileri; “Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü olarak ilimiz de yürütmekte olduğumuz ulaşım ile ilgili projeler kapsamında çalışmalar yapıyoruz. Yaz aylarıyla birlikte belediyemizin yapmış olduğu çalışmalara pareler olarak yeni açılan yol ve sokaklara trafik ikaz, uyarı ve bilgilendirme tabelalarının montajını gerçekleştiriyoruz. Mevcut olanların içinde bakıma ihtiyaç olan tabelaları gerek bulunduğu yerde gerek ise belediyemiz bünyesinde bulunan atölyemizde onarımdan geçiriyoruz. Tüm trafik tabelalarının yapımı ise belediyemiz bünyesinde bulunan atölyede yapmaktayız” dediler.

Amacımız Daha Rahat Bir Trafik Akışı Sağlamak

Şehir içinde trafik akışının düzenli olarak sağlamak için çalışmalar yaptıklarını belirten Yalova Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü yetkilileri; “İhtiyaç duyulan lokasyonlarda yol, park ve yaya geçidi çizgilerini yeniliyoruz. Trafik sinyalizasyon sistemimizde ise rutin olarak yenileme, bakım ve onarımları yapıyoruz. Ayrıca araç trafiğine kapalı bölgelerde kullanılan kollu bariyer, manuel mantar bariyer ve sınır tespit elemanlarının montajı ve bakım onarımı. Şehir içerisinde trafik akışının düzenli sağlanması amacı ile yapılmış yer tuzaklarının kontrol ve bakımlarının yapılması. Şehrin muhtelif yerlerine engelli vatandaşlarımızın kullanabilmeleri için park yerlerinin oluşturulması. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen taleplerin değerlendirilerek, mevzuata uygun taleplerin yerine getirilmesi, müdürlüğümüz bünyesinde sürdürülmektedir” dediler.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.