Uluslararası Patent Fuarında Yalova’ya 1 Altın, 4 Gümüş, 1 Bronz Madalya

Yalova Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi firmalarının yenilik kapasitelerinin artırılması çalışmaları kapsamında bünyesinde bulunan firmaların mevcut patentlerini TEKNOFEST’in ISIF’23 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na yarışmaları için tüm organizasyon ve koordinasyonunu yaptı..

Uluslararası Patent Fuarında Yalova’ya 1 Altın, 4 Gümüş, 1 Bronz Madalya
Yayınlanma: Güncelleme: 789 views

Yalova Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi firmalarının yenilik kapasitelerinin artırılması çalışmaları kapsamında bünyesinde bulunan firmaların mevcut patentlerini TEKNOFEST’in ISIF’23 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na yarışmaları için tüm organizasyon ve koordinasyonunu yaptı ve sonunda ödülü kaptı.

Yalova Çiftlikköy ilçesi, Taşköprü belediyesinde mevcut üretimini sürdüren, aynı zamanda Yalova Makine İhtisas OSB katılımcısı olan ve yakın zamanda OSB’de faaliyet gösterecek olan firma buluş patenti ile altın madalya ödülüne layık görüldü.

ISIF organizasyonunun tamamında katılımcılar için planlama ve organizasyon OSB kontrolünde ve çalışmalarıyla gerçekleşti. Katılımcıların başvuru, sistem girişleri, görüşmeler, hakem görüşmeleri, sunumlara dair süreçlerin hepsi OSB tarafından yürütüldü. TEKNOFEST kapsamında Türk Patent Enstitüsü’nün ev sahipliğinde düzenlenen ISIF’23 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı TEKNOFEST çatısı altında tüm hızıyla devam ediyor.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü World Intellectual Property Organization (WIPO)‘nun da takip ettiği 22 ülkeden 427 patentin yarıştığı ISIF’23 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na Yalova Makine OSB ve Yalova Teknopark desteğiyle ve önderliğiyle katılımcı firmalardan; Otomatik Otopark, Unimak ve Ceviz Pres firmalarının patentleri yarışma kapsamına alındı.

3 firmanın 6 projesi dereceye girmek için onlarca rakibin arasında kıyasıya yarıştı ve dün düzenlenen altın madalya ödül töreninde Otomatik Otopark firmasının buluşu altın madalyayla layık görüldü. Firmanın ödülü Yalova Makine OSB ve Yalova Teknopark yetkililerince firma adına alındı ve tebrikler kabul edildi.

TEKNOFEST’in son günü diğer gümüş ve bronz madalyalarında belli olacağı etkinlik, Türkiye ve Dünya çapında Patent uzmanlarının yakın takibiyle devam ederken emeği geçen herkese katkılarından ötürü teşekkür edilip birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.