Üniversitede 100 Adet Sülün Doğaya Salındı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün 2023 Yılı Kanatlı Hayvan Salım Programı kapsamında üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde Sülün salım etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hamit Er, Doğa..

Üniversitede 100 Adet Sülün Doğaya Salındı
Yayınlanma: Güncelleme: 237 views

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün 2023 Yılı Kanatlı Hayvan Salım Programı kapsamında üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde Sülün salım etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hamit Er, Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan ve Yalova Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Gündoğdu katıldı.

2022 Yılı Aralık ayında üniversitemizde 25 adet sülün ve 25 adet tavşanın doğaya salınması sonrasında hayvanların yaşam alanına foto kapanlar kurulmuştu. Fota kapanlardan alınan görüntüler sonrası sülünlerin yaşamını sürdürmesinin uygun olduğu belirlenen yerleşkemizde 100 adet daha sülün doğaya bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan Yalova Üniversitesi Yerleşkesinin sahip olduğu konumu ve doğasıyla hayvan salınımı için çok uygun olduğunu ifade ederek kendilerine yerleşkeye hayvan salınımı imkanını sağladıkları için Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’ya teşekkürlerini sundu.

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Er ise burada yaptığı konuşmada doğanın ekolojik dengesinin korunması için çalışmalar yürüten Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğüne teşekkür etti. Prof. Dr. Hamit Er Yalova Üniversitesi Yerleşkesinin yaban hayvanlarının doğal yaşam alanı haline gelmesiyle öğrencilerin doğayla ve hayvanlarla iç içe bir ortamda eğitim görme imkanına sahip olacaklarını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından 100 adet sülün doğaya bırakıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.