Vali Erol’dan Depremde Görev Alan Tarım Personeline Başarı Belgesi

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Merkez üssü Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizin etkilendiği deprem felaketi sebebiyle gönüllü olarak ve TAMP kapsamında görev alan Yalova İl Tarım..

Vali Erol’dan Depremde Görev Alan Tarım Personeline Başarı Belgesi
Yayınlanma: Güncelleme: 109 views

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Merkez üssü Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizin etkilendiği deprem felaketi sebebiyle gönüllü olarak ve TAMP kapsamında görev alan Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline, afet bölgesinde yapılan arama kurtarma, koordinasyon, hasar tespiti ve gıda denetimi faaliyetlerinde yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı Vali Muammer Erol tarafından takdir edilen Başarı Belgeleri, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar tarafından takdim edildi.

İl Müdürlüğü arama kurtarma ekipleri depremin olduğu gün akşam saatlerinde yola çıkarak Hatay’da Antakya Belediyesi ve İl Müdürlüğü binası çevresinde yıkılmış binalarda kurtarma çalışması yapmış, bu kapsamda 13 binaya müdahale ederek 11 cansız 1 canlı vatandaşı göçük altından çıkarmış, ilimizden ve çevre illerden deprem bölgesine ulaştırılan su, ekmek ve muhtelif giysi dağıtımı yapmıştı.

Ayrıca İl Müdürü Suat Parıldar ve İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yaman başta olmak üzere İl Müdürlüğünden farklı ekipler, değişik tarihlerde yine deprem bölgesindeki köylerde ahır ve ağılların hasar tespitlerini yapmış, göçük altında kalarak yaralanmış büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tespit ve tedavi işlemleri (hastalık, doğum, aşı vs…) ile ilaç dağıtımı yapmışlardı.

İlçe Müdürlüğü binasının hasar tespitini yaparak arızalı olan elektrik ve su bağlantısını da onaran ekipler, köylerde enkaz altında kalan hayvanların çıkartılmasını da sağladı.

Yalova ve çevre illerden gelen hayvan yemleri, saman ve hayvan barınağı için branda, naylon tarzı malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ekipler yardım malzeme depolarının da organizasyonunu yaptılar.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.