Vali Kaya’nın 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin 19..

Vali Kaya’nın 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Yayınlanma: Güncelleme: 38 views

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.

Bugün, 105 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıl dönümü. Bu tarihi gün, sadece bir milletin dirilişinin değil, aynı zamanda bir ulusun aydınlık geleceğe uzanan yolculuğunun da başlangıcıdır.

Atatürk, bu kutlu mücadeleyi başlatırken en büyük gücü siz gençlerde görmüştür. Onu motive eden şey, bağımsız bir Türkiye kurma arzusunun yanında, bu vatanı sizlere emanet etme bilincidir.

Gençler! Atatürk’ün sizlere olan inancı ve güveni sonsuzdur. O, sizleri sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin değil, aynı zamanda dünya uygarlığının da öncüleri olarak görmüştür. Bu nedenle, sizlere “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” diyerek seslenmiştir.

Atatürk’ün bu sözleri, sizlerin ne kadar önemli ve değerli olduğunu açıkça göstermektedir. Sizler, bu vatanın umudu, geleceği ve aydınlık yarınlarısınız. Sizlerin azmi, kararlılığı ve çalışkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti, daha da güçlü ve müreffeh bir ülke olacaktır.

Gençler! Unutmayın, sizler bu milletin gurur kaynağısınız. Sizler, bilimle, sanatla, sporla ve her alanda gösterdiğiniz başarılarla Türkiye’yi uluslararası platformda en iyi şekilde temsil ediyorsunuz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Sevgili gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun!

Atatürk’ün izinden ayrılmadan, onun ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak bu aziz vatanı ve Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağınıza inanıyorum.

Saygılarımla.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.