Yalova Belediyesi 2023 Yılını Özetledi

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 2023 yılında Yalova Belediyesi’nin önemli işler yaptığını, yapılan çalışmalarla Yalova’yı hak ettiği hizmetlerle buluşturduklarını belirterek 2024’te de Yalova halkına hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı. Başkan..

Yalova Belediyesi 2023 Yılını Özetledi
Yayınlanma: Güncelleme: 58 views

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 2023 yılında Yalova Belediyesi’nin önemli işler yaptığını, yapılan çalışmalarla Yalova’yı hak ettiği hizmetlerle buluşturduklarını belirterek 2024’te de Yalova halkına hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Başkan Mustafa Tutuk, yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden beri yaptıkları çalışmalarla altyapıdan parklara, asfalt çalışmalarından ana isale hattı çalışmalarına, sosyal belediyecilikten, şehir estetiğine yönelik çalışmalara, spordan kültür sanata kadar Yalova halkının beklenti ve talepleri doğrultusunda çok güzel hizmetler ürettiklerini vurguladı.

Tutuk, “Gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, özel bireylerimize, yaşlılarımıza, kısaca toplumun tüm kesimlerine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. 2023’te gece gündüz çalışarak şehrimize kazandırdıklarımızı, 2024’te de şeffaf, adil, katılımcı yönetim anlayışımızı her geçen gün geliştirerek, Yalovalıların çıkarı ve yararı doğrultusunda sosyal belediyecilik çalışmalarımızla da çıtayı daha da yukarı taşıyacağız. Yeni yılda aynı bilinçle hareket ederek, siz değerli hemşehrilerimiz için yepyeni projeleri kazandırmanın uğraşı ve gayreti içerisinde olacağız.” İfadelerini kullandı.

Yalova Belediyesi 2023 yılında neler yaptı;

 1. 750 Milyon TL’lik Dev Yatırım (Ana İsale Hattı Projesi devam ediyor.)
 2. Kentsel Dönüşüm Projesi tüm hızıyla devam ediyor.
 3. Araç Filomuz Genişletildi (90. Aracımızı Filomuza dahil ettik.)
 4. Altyapımızı Güçlendirdik
 • 715 m Ana İsale Hattı
 • 630 m İçmesuyu Hattı
 • 496 m Kanalizasyon Altyapı Çalışması
 • 250 m Yağmursuyu Temizlik Çalışması
 1. 000 ton Asfalt Serdik
 2. 000 m2 Parke, Tretuvar ve Bordür çalışmasını tamamladık.
 3. Caddelerimizi Aydınlattık
 • Cumhuriyet Caddesi
 • Fatih Caddesi
 • Sefabey Caddesi
 • Gaziosmanpaşa Caddesi
 • Gezi ve Mesire Yolu
 1. Yürüyen Köşk Kültür & Sanat Sezonunu Başlattık.
 2. Kültür Sanat Etkinlikleri Düzenledik. (21 Sergi, 6 Tiyatro, 12 Söyleşi)
 3. Müzik ve Gençlik Festivalleri Düzenledik. (18 Konser)
 4. Yalovasporu Belediyemiz Bünyesine Kattık.
 5. Akasya Plajını Estetik ve Kullanışlı Hale Getirdik.
 6. Kır Düğün Alanımızı Hizmete Açtık.
 7. 000 Öğrencimizin Katılımıyla Yaz Spor Okulumuzu Gerçekleştirdik.
 8. Çocuk Etkinlikleri Düzenledik. (8 Açıkhava Çocuk Etkinliği, 30 Çocuk Tiyatrosu)
 9. Spor Alanı ve Parklar Yaptık. (15 Yeni Çocuk Parkı, 2 Yeni Çok Amaçlı Saha, 17 Çocuk Parkı Yenilendi, 5 Çok Amaçlı Saha Yenilendi)
 10. 506 Kişiye Hizmet Verildi. (İkinci el eşya yardımı, erzak yardımı, tablet yardımı, tekerlekli sandalye yardımı, sıcak yemek yardımı, P.K.U erzak yardımı, medikal yardımlar, psikolojik destek yardımı, hijyen kiti yardımı, bebek bezi yardımı, kırtasiye yardımı, sünnet kıyafeti ve diğer yardımlar)
 11. Sosyal Belediyecilik (Kurslar; dikiş, nakış, iğne oyası, mefruşat, hazır giyim, hızlı okuma ve diksiyon), (Spor; yoga, pilates), (Sosyal Kültürel Geziler; 1969 Kişi), (Eğitim ve Seminer Etkinlikleri; 13 seminer 670 katılım), (Özel Gün ve Haftalar; 20 etkinlik)
 12. 495 Hane Ziyareti Yapıldı (Engelli ziyaretleri, bebek ziyaretleri, hasta nakil işlemi, 65 yaş üstü yaşlı ve doğum günü ziyaretleri, evde temizlik hizmeti, ambulans hizmeti, hasta ziyaretleri, engelli araç hizmeti, kuaför ve berber hizmeti)
 13. 500 Kg Mama Dağıttık, 263 Can Dostumuzu Sahiplendirdik.
 14. 1212 Çiftimizin Mutluluğuna Ortak Olduk.
 15. 448 İş Yeri Denetimi Yapıldı, 355 İş Yeri Açma ve Ruhsatı Verildi.
 16. 368 Yangına, 98 Su Baskınına, 20 Trafik Kazasına, 400 Kurtarmaya Müdahale Ettik, 7655 Kişiye Yangın Tatbikatı ve Güvenliği Eğitimi Verdik.
 17. Cenazelerde 57.000 Paketli Gıda Yardımı Yaptık.
 18. Deprem Bölgesine; 100 İş Makinası, 311 Yardım Tırı, 1600 Personel ve Gönüllü gönderdik.

Başkan Tutuk, “Şehrimizi daha güzel yarınlara taşımak için yaptığımız çalışmaların verdiği heyecanı, sevinci ve gururu hep birlikte yaşayacağımız 2024 yılına da taşıyacağız. Yeni yılda, yeni projelerle siz vatandaşlarımızın yanında olacağız.” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

 

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.