Yalova Belediyesi İsrail Mallarını Boykot Ediyor

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İsrail terörünü lanetleyerek Filistin ve Gazze halkının yanında olduğu mesajını verdi. Başkan Tutuk, Yalova Belediyesi olarak İsrail’i destekleyen firmalara boykot kararı aldıklarını bildirdi. Yaşanan katliamla..

Yalova Belediyesi İsrail Mallarını Boykot Ediyor
Yayınlanma: Güncelleme: 126 views

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İsrail terörünü lanetleyerek Filistin ve Gazze halkının yanında olduğu mesajını verdi. Başkan Tutuk, Yalova Belediyesi olarak İsrail’i destekleyen firmalara boykot kararı aldıklarını bildirdi.

Yaşanan katliamla ilgili olarak Başkan Tutuk; “İsrail’in Kudüs’te özellikle mukaddes mekân Mescid-i Aksa çevresinde çoğunluğu çocuk ve kadınlar olmak üzere sivil ve savunmasız Filistin halkına uyguladığı şiddet, katliam ve ibadet özgürlüğünü engelleme girişimleri vahim bir hal almıştır. İnsanlara, inanç ve özgürlüklerini bir başka inanç uğruna kısıtlayarak insanlık dışı bir şekilde zulmetmek hiçbir millet için kabul edilebilir bir durum değildir” ifadelerine yer verdi.

Tutuk, “Yalova Belediyesi’ne Ait Tesislerimizde İsrail Destekçisi Markalara Yer Vermiyoruz”

Ülke genelinde yapılan boykota; “Yalova Belediyesi’ne ait tesislerimizde İsrail destekçisi markalar ve ürünler satılmamaktadır” mesajı ile destek verdiğini belirten Başkan Tutuk, milli birlik bilinciyle İsrail marka ürünleri satın almayarak zulümlere karşı olduğunu dile getirdi. Tutuk, “Filistin’e yapılan zulme sessiz kalmıyoruz” diyerek halkı da bilinçli olmaya davet etti.

Tutuk; “Birlik ve Beraberlik Olursa Sırtımız Yere Gelmez”

Yaşanan olayları hak ve batılın mücadelesi olarak gördüğünü belirten Başkan Tutuk, “Irk, din, dil ayrımı yapmadan her zaman mazlumdan taraf olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya desteklerimizle duyurmalıyız. Bu zulmü her platformda dile getirmek ve zulmün karşısında kayıtsız-şartsız durmak, vicdan sahibi her insan için önemli bir sorumluluk olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi tüm dünya liderlerinin bu soykırıma karşı aynı hassasiyetle tepki göstermesi gerekmektedir” cümlelerine yer vererek birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.