Yalova Belediyesi Öğrencilerin Yetiştireceği Çiçekleri Satın Alacak

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatları sonucu Yalova Belediyesi, park ve bahçelere ekilecek çiçeklerin bir bölümünü mesleki liseden karşılayacak. Bu kapsamda Yalova Valiliği başkanlığında Yalova Belediyesi ile Yalova Milli..

Yalova Belediyesi Öğrencilerin Yetiştireceği Çiçekleri Satın Alacak
Yayınlanma: Güncelleme: 209 views

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatları sonucu Yalova Belediyesi, park ve bahçelere ekilecek çiçeklerin bir bölümünü mesleki liseden karşılayacak. Bu kapsamda Yalova Valiliği başkanlığında Yalova Belediyesi ile Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalandı.

Yalova Valiliği başkanlığında gerçekleşen imza töreninde Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ortak protokole imza attı. Protokol kapsamında Yalova’nın park ve bahçelerini öğrencilerin yetiştireceği çiçekler süsleyecek. Yalova Belediyesi, ilk etapta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 70 bin adet kadife çiçeği alımı yapacak.

GENÇLERİN MESLEKİ EĞİTİMİNE KATKI

Protokole imza atan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, atılan bu adımın gençlerin eğitimine verilen bir destek olduğunu belirtti. Tutuk, “TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin tarım alanında eğitim gören öğrencilerimizin yetiştireceği 70 bin kadife çiçeği, park ve bahçelerimizi süsleyecek. Hem biz çiçek ihtiyacımızı karşılamış olacağız hem de okulumuz bu sayede öğrencilerine daha fazla işbaşı eğitimi vermiş olacak. Çiçeklerimiz Yalova’mızın park ve bahçelerini süslerken bu alanda eğitim gören öğrencilerimiz de işbaşı eğitimlerini yapmış olacaklar. İhtiyacımız olan ürünleri okulumuzdan almış olacağız. Belediyemizin bütçesini en verimli şekilde kullanıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliklerimiz artarak devam edecek” dedi.

YALOVA BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise, “Yalova’da meslek liselerimizde eğitim, istihdam ve üretim iç içe. Geçtiğimiz yıldan bu yıla baktığımız zaman cirolarda ciddi bir artış var. 4 buçuk milyon olan ciro bu yıl 12 milyon TL’yi geçen bir ciroya ulaştı. İlimizde meslek liselerimizde daha fazla üretim yapabilmek için zaman zaman böyle sözleşmeler yapıyoruz. Yalova Belediyesi’ne destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.