Yalova Belediyesi’nden 2.5 Milyonluk Çevre ve Hayvan Dostu Proje

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ isimli 2,5 milyon TL bütçeye sahip sosyal sorumluluk projesi hibe desteği almaya hak kazandı…

Yalova Belediyesi’nden 2.5 Milyonluk Çevre ve Hayvan Dostu Proje
Yayınlanma: Güncelleme: 129 views

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ isimli 2,5 milyon TL bütçeye sahip sosyal sorumluluk projesi hibe desteği almaya hak kazandı.

Yalova Belediyesi, gıda atıklarına katma değer sağlamak, çevre kirliliğinin etkilerini azaltmak, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nde ve sokaklarda bulunan hayvanların yemek ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacak.

% 75 Hibe Desteği Alındı

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Sürdürülebilir Şehir Yalova’ sloganı öncülüğünde, sıfır atık çalışmalarını artırmak için yürüttüğü projelerine bir yenisini daha ekledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda yürütülen 2023 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ projesiyle %75 hibe desteğine hak kazandı.

Amaç Sıfır Atık

1.Sınıf Atık Getirme Merkezinde bulunan 50 metrekarelik alana kurulması planlanan Yalova Kompost ve Hayvan Maması Üretim Merkezi ile İlde gıda israfının önlenmesi, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi başta olmak üzere sokaklarda bulunan hayvanların yemek ihtiyaçları karşılanacak. Ayrıca Yalova Belediyesi tarafından şehir merkezinde yapılan peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere kompost toprak üretilmesi hedefleniyor. Bu proje sayesinde gıda atıklarının katma değerli bir ürüne dönüştürülmesinin sağlanması, kompost gübre üretimi ile tarımsal üretkenlik ve verimliliğin artırılması, çevre dostu bir sürdürülebilir bir yaşam alanın oluşturulması, israfın önlenmesi ve sıfır atık vizyonuna katkı sağlanması amaçlanıyor.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.