Yalova Belediyesi’nden Eğlenceli Ambalaj Projesi: Geri Dönüştür ve Oyna

Yalova Belediyesi, Avrupa Atık Azaltma Haftası’nda çocuklara çevre bilinci aşılamak ve sürdürülebilir ambalaj kullanımını teşvik etmek amacıyla “Eğlenceli Ambalaj: Geri Dönüştür ve Oyna!” adlı özgün bir proje başlatıyor. Yalova Belediyesi’nin..

Yalova Belediyesi’nden Eğlenceli Ambalaj Projesi: Geri Dönüştür ve Oyna
Yayınlanma: Güncelleme: 106 views

Yalova Belediyesi, Avrupa Atık Azaltma Haftası’nda çocuklara çevre bilinci aşılamak ve sürdürülebilir ambalaj kullanımını teşvik etmek amacıyla “Eğlenceli Ambalaj: Geri Dönüştür ve Oyna!” adlı özgün bir proje başlatıyor.

Yalova Belediyesi’nin sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa Atık Azaltma Haftası’nda bu senenin konusu olan “Ambalaj Atıkları”, Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü dikkat çekici bir proje ile dahil oluyor.

“Eğlenceli Ambalaj: Geri Dönüştür ve Oyna” projesi, çocukların hem çevre dostu ambalaj kullanımını öğrenmelerini hem de geri dönüştürülmüş malzemelerden elde edilen ambalajları eğlenceli bir şekilde kullanmalarını hedefliyor.

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır atık Müdürlüğü’nün, öğrencilere etkinlik veya eğitim sonrası verdiği hediyeler bu ambalajları içerisinde yer alacak.

Proje kapsamında, tekstil ve kâğıt atıklarından dönüştürülmüş kağıtlar çanta haline getirilecek. Bu ambalajların iç kısmı, bir boyama alanı olarak tasarlanacak. Böylece çocuklar sadece çevre dostu ambalaj kullanımını değil aynı zamanda yaratıcılıklarını da geliştirebilecekler. Kurum içerisinde başlayan bu kampanya, ilerleyen süreçlerde marka iş birlikleri ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Avrupa Atık Azaltma Haftası boyunca, Yalova Belediyesi geri dönüşüm atölyesinde düzenlenecek etkinliklerde, çocuklar tekstil ve kâğıt atıkların nasıl dönüştürülerek kâğıt haline geldiğini öğrenecekler. Bu interaktif atölye çalışmaları, çocuklara sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmanın yanı sıra geri dönüşüm sürecini de deneyimleme fırsatı sunacak.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Bu proje ile çocuklarımıza sadece çevre bilincini aşılamakla kalmıyor, aynı zamanda onları yaratıcı düşünceye teşvik ediyoruz. Sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak amacıyla çocuklarımızın bu projeye aktif olarak katılmasını bekliyoruz” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.