Yalova Kadın Kooperatifleri Çalıştayı Düzenlendi

Yalova Valiliği, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ile Yalova Girişimci Kadınlar Derneği iş birliğiyle düzenlenen Yalova Kadın Kooperatifleri Çalıştayı Yalova Ticaret..

Yalova Kadın Kooperatifleri Çalıştayı Düzenlendi
Yayınlanma: Güncelleme: 50 views

Yalova Valiliği, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ile Yalova Girişimci Kadınlar Derneği iş birliğiyle düzenlenen Yalova Kadın Kooperatifleri Çalıştayı Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Çalıştay açılış oturumuna Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Cemiryürek, İl Tarım Orman Müdürü Suat Parıldar ve diğer davetliler katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Cemiryürek yaptıkları konuşmalarda Kadın Kooperatiflerinin gelişmesi için yapılan çalışmalara değinerek çalışmalara verdikleri destekleri ifade ettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı da konuşmasında kadın girişimciliğinin desteklenmesinin önemine değinerek örgütlü kadın girişimciliğinin gelişmesinin hem kadınların ekonomik özgürlüklerinin artmasına hem de bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunacağını vurguladı. Rektör Bahçekapılı Yalova Üniversitesi olarak bugün gerçekleştirilen Yalova Kadın Kooperatifleri Çalıştayında olduğu gibi girişimci kadınlarımızın her daim destekçisi olacaklarını, her türlü bilimsel ve teknik konularda çalışmalara katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya da konuşmasında kadın kooperatiflerinin sorunlarına değindi. Kadın girişimciliğinin dar bir alana hapsedilmemesi gerektiğini ifade eden Vali Kaya, girişimcilikte faaliyet alanlarının genişletilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması, ortaya çıkan ürünlerde markalaşma çalışmalarının artırılması ve e-ticaret dahil olmak üzere pazarlama imkanlarının günümüz ekonomik koşullarına göre geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Yalova Üniversitesi adına çalıştayı organize eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu kürsüye gelerek çalıştaya ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Karslıoğlu çalıştay öncesinde Yalova da bulunan kadın kooperatifleri ile toplantılar düzenleyerek sorunları hakkında çeşitli veriler topladıklarının ifade etti. Prof. Dr. Karslıoğlu sorunları; kuruluş öncesi sorunlar, yönetim ve profesyonelleşme sorunları, ürün ve üretim sorunları, insan kaynakları ve eğitim sorunları, pazarlama sorunları ve makro düzeyde sorunlar olmak üzere altı başlıkta sınıflandırdıklarını ifade etti. Çalıştay boyunca her bir sorun kategorisinde oturumlar gerçekleştirilmesi suretiyle; söz konusu sorunların çözümüne ilişkin yapılabilecek çalışmaların raporlanacağını belirtti.

Yalova kadın kooperatifleri çalıştayı gün boyunca düzenlenecek oturmaların ardından değerlendirme ve kapanış oturumu ile sona erecek.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.