Yalova Tarihinin En Büyük Yatırımında Çalışmalar Sürüyor

Yalova tarihinin en büyük projesi 500 Milyon TL’lik ‘İçme Suyu Ana İshale Hattı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Uzun yıllar konuşulan ancak bir türlü yapılamayan projenin startını vermenin gururunu yaşayan Yalova..

Yalova Tarihinin En Büyük Yatırımında Çalışmalar Sürüyor
Yayınlanma: Güncelleme: 183 views

Yalova tarihinin en büyük projesi 500 Milyon TL’lik ‘İçme Suyu Ana İshale Hattı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Uzun yıllar konuşulan ancak bir türlü yapılamayan projenin startını vermenin gururunu yaşayan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, projede gelinen son aşamayı bizzat yerinde inceledi.

Çözüm odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışma yürüten Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, sağladıkları mali disiplinin de etkisiyle Yalova tarihinin en büyük yatırımını başlattı. 500 Milyon TL maliyetli ‘İçme Suyu Ana İsale Hattı’ projesiyle ilgili gelinen son aşamaları yerinde incelemek üzere teknik bir gezi yapan Tutuk, ilgili birimlerden de bilgi aldı. Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin ile Volkan Dadaloğlu’nun da bu incelemeye eşlik ettiği ziyarette açıklamada bulunan Tutuk, 70 kilometrelik ana isale hattıyla ilgili çalışmaların iki noktada devam ettiğini, Nisan ayında ise çalışmaların üç koldan sürdürüleceğini bildirdi. Şu ana kadar 4 bin 700 metrelik ana hattın döşendiğini bildiren Başkan Tutuk, bu kapsamda su depolarının da yapımının başladığını söyledi. Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) malzemelerin montesiyle ilgili de ayrı bir ekibin kurulacağı bilgisini veren Tutuk, önümüzdeki günlerde projeyle ilgili ivmenin artacağını söyledi.

Bağlarbaşı Mahallesi’nde sürdürülen çalışmaları inceleyen Tutuk, “Projemiz kapsamında 70 km’lik hat yenilenmiş olacak. Bu proje ile sudaki kayıp kacağın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Ana hattın tamamlanmasının ardından şehir içi 550 kilometrelik içme suyu hattının da yenilenmesini sağlayacağız. Yalovamız için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Çalışmalar hızla, devam ediyor. Yalovamızda 1999 depreminden sonra ana su hattımız 20 yerden patlamış durumda. Dolayısıyla büyük kayıp kaçağımız var. Hem bunu önleyeceğiz hem de Yalovamız 50 yıllık eski borulardan kurtulacak. Su tasarrufunun büyük önem kazandığı günümüzde, kayıp kaçağın da önüne geçecek olan bu hat ile sürdürülebilir su kullanımını sağlayacağız. Çözüm odaklı belediyecilik anlayışımız ile Yalova’da yıllardır çözüme kavuşmayan bir sorunu daha çözeceğiz. Her zaman dediğim gibi Yalovamızın bir gün bile kaybedecek zamanı yok” şeklinde konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.