Yalova Üniversitesinde Yüzde 100’ün Üzerinde Doluluk Oranı

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, Yalova Üniversitesi adeta öğrencilerin ilk tercihi oldu. Üniversiteye yapılan yerleştirmelerde kontenjanların büyük bir bölümünde kontenjanların tamamından fazlası doldu. Bu yıl Yalova Üniversitesine yerleşen..

Yalova Üniversitesinde Yüzde 100’ün Üzerinde Doluluk Oranı
Yayınlanma: Güncelleme: 98 views

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, Yalova Üniversitesi adeta öğrencilerin ilk tercihi oldu. Üniversiteye yapılan yerleştirmelerde kontenjanların büyük bir bölümünde kontenjanların tamamından fazlası doldu. Bu yıl Yalova Üniversitesine yerleşen öğrenci sayısı 3918 olurken genel kontenjanların doluluk oranı %102 oldu.

Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve tüm Meslek Yüksekokullarında yerleşen öğrenci sayısı kontenjanın tamamını aştı. Lisans düzeyinde 1730 kontenjan bulunurken yerleşen öğrenci sayısı 1750, Ön lisans düzeyinde ise 2110 kontenjan bulunurken yerleşen öğrenci sayısı 2168 oldu.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Öğrencilerin bize olan güveni bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Yüksek nitelikli eğitim ve geniş program yelpazemiz ile öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmaya hazırız. Yeni öğrencilerimize hoş geldiniz diyor ve onlarla birlikte başarılarla dolu bir akademik yolculuğa çıkmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yalova Üniversitesi, öğrencilere sunduğu geniş program seçenekleri, nitelikli öğretim kadrosu ve modern kampüs olanakları ile geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor. Yalova Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilere başarılar diliyoruz!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.