Yalova’da Deprem Bilinci Tiyatro İle Aşılanıyor

Yalova Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilköğretim çağı çocuklarının deprem konusunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla “Benim Güzel Dünyam” isimli tiyatro oyunu gösterime sunuldu. Deprem öncesi, esnası ve..

Yalova’da Deprem Bilinci Tiyatro İle Aşılanıyor
Yayınlanma: Güncelleme: 195 views

Yalova Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilköğretim çağı çocuklarının deprem konusunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla “Benim Güzel Dünyam” isimli tiyatro oyunu gösterime sunuldu.

Deprem öncesi, esnası ve sonrasında yapılması gerekenlerin anlatıldığı tiyatro oyunu öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi. İlkokul öğrencilerine 28 Mart Salı günü, günde 3 seans şeklinde sahnelenmeye başlayan ve 7 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek olan Benim Güzel Dünyam isimli tiyatro gösterisini çocuklar, dikkatle takip etti. Sabahattin Engin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu’nda yapılan gösteride öğrenciler hem eğlendi hem de bilgilendi.

Kütüphaneler Haftası’nda Çocuk Tiyatrosu, Öğrencilerin Uğrak Noktası

27 Mart-2 Nisan Kütüphaneler Haftası sebebiyle Sabahattin Engin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu öğrencilerin uğrak noktası haline geldi.

Yalova’da ki birçok okul, buradaki çocuk kütüphanesine öğrencileri ile gelerek çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırmayı, dil, duygusal ve bilişsel becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı, soyut düşünme becerilerinin ve hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olmayı aynı zamanda sebep sonuç ilişkisi kurma becerilerini artırmayı hedefliyor.

Ayrıca öğrencilerin kültürel gelişimlerine katkı sağlamak, öğrencilerin hem sosyal hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak, kütüphaneleri çok yönlü olarak görmelerini sağlamak ve kütüphaneleri sevdirmek amaçlanıyor.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.